Adsense Hesabınızı Onaylatmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Son yıllarda çok sayıda internet kullanıcısı tarafından merak edilen soruların başında hiç kuşkusuz adsense hesabının onaylanmamasının nedenleri neler olabilir.

Adsense Hesabınızı Onaylatmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?
0

Son yıllarda çok sayıda internet kullanıcısı tarafından merak edilen soruların başında hiç kuşkusuz adsense hesabının onaylanmamasının nedenleri neler olabilir gibi sorular akıllara geliyor. Google üzerinden kazanç sağlamak isteyen internet kullanıcıları bu adsense hesabını aktifleştirmek için birtakım yöntemler deniyorlar.

Google Adsense platformu reklam geliri elde etmek isteyen kişilerin çok fazlaca rağbet ettiği platformdur. Dolayısıyla platforma alınacak web siteleri birtakım kriterlere göre eleniyor. Ayrıca başvuru yapan çok sayıda sitenin de başvuruları reddedilebiliyor.

Adsense Hesabınız Neden Onay Almıyor?

Google Adsense hesabının onay almaması çoğu internet kullanıcısının karşılaştığı sorunlardan biridir. Fakat bu hesabın onay almaması kişinin birtakım kuraları ihlal etmesiyle ilişkilendirilebilir. Google adsense hesabınızı onaylatmak için yapılması gerekenler gibi sorularla karşılaşan blog siteleri bu sorunun kolaylıkla aşılabileceğini belirtiyorlar. Öncelikle Google Adsense hesabınızın onay almaması için şu nedenlerden birini yapmış olabilirsiniz.

  • Yeterli gelebilecek içerik sayısına sahip değilsinizdir.
  • Google platformunun genel politika kurallarını hiçe saymış olabilirsiniz.
  • Blog sayfanıza yeterli şekilde ziyaretçi almıyor olabilirsiniz.

Tüm bunlar sizin Google Adsense hesabınızın onay almaması için yeterli nedenlerdir. Bu kriterlerden birini dahi yapmamış olmanız hesabınızın aktif olmamasına neden olabilir.

Kaliteli ve Özgün İçeriğe Sahip Blog Sayfası Oluşturun?

Günümüzde biliniyor ki her internet kullanıcısı aklına takılan çok sayıda konuyu veya soruyu Google üzerinden arama yaparak yanıt buluyor. Dolayısıyla Google Adsense hesabı açmak ve böylelikle hem yararlı bilgiler sunmak aynı zamanda reklam geliri elde etmek kişiler açısından cazip hale geliyor. Fakat her web sitesi kuran kişilerin hesabı onay almıyor.

Bunun nedeni ilk olarak kişinin sağlam, kaliteli ve diğer sitelerden özgün bir içeriğinin olmamasıdır. Dolayısıyla hesap onayı almanın en önemli kriteri blog ya da sitenin özgün bir içeriğinin olmasıdır. Sizlerde bu hesabı açarak para kazanmak istiyorsanız ilk olarak benzersiz bir site ve kaliteli içeriklere yer vermelisiniz. Böylelikle sitenizin profili göz doldurucu ve ziyaretçi sayısı fazla olur.

Google Analitik Hesaplar Oluşturmalısınız

Google Adsense hesabınızın onay alabilmesi için kurmuş olduğunuz web sitenizi yada blog sayfanızı Google sistemine uygun hale getirmeli ve sisteme tanıtmalısınız. Bu şekilde siz var olan sitenizle ilgilendiğinizi bir nevi Google sistemine bildiriyor olursunuz. Google sistemi bu şekilde sitenizin aktif olduğundan emin olarak Adsense hesabınızı onaylar. Aynı zamanda siteniz Google arama motorunda üst sıralara çıkar ve daha fazla ziyaretçi almanızı sağlar.

Google Gizlilik, Hakkımızda Gibi Kısımlar Oluşturmaya Özen Gösterin

Google Adsense hesabınızın onay alabilmesi için en önemli kriterlerden birisi de gizlilik unsurudur. Bunun için mutlak suretle web sitenizde gizlilik kavramına özen göstermelisiniz. Hakkımızda kısmını da özenli şekilde hazırlamalısınız.

Bu bölümde web sitenizi neden açtığınız ya da neyi hedeflediğiniz gibi bilgilere yer vermelisiniz. Ayrıca blog sayfanızda müşterilerinizin ya da ziyaretçilerinizin size ulaşabileceği bir iletişim adresi yer almalıdır. Tüm bunlar sizin Adsense hesabınızın rahatlıkla onay almasını sağlar.

Sayfanızın Ziyaretçi Sayısını Her Geçen Gün Arttırmalısınız

Günümüzde malum Google adsense hesabı açan bir kişi reklam geliri alarak ve bu siteden para kazanmayı hedefler. Bu hesabın onay almasıyla bu hedefe biraz daha yaklaşılır. Fakat blog sayfanızın ziyaretçi sayısında sürekli bir artış olmalıdır.

Ziyaretçisi olmayan web sitesine Google reklam vermek istemez. Sayfanıza ya da sitenize ziyaretçi çekebilmek için sürekli olarak özgün makaleler ve içerikler üretmelisiniz. 6 ay gibi zaman diliminden sonra sitenizin ziyaretçi sayısında rahatlıkla artış gözlemlenebilir.

 

İlginizi Çekebilir