Sağlık Sigortası Satın Almadan Önce Okumanız Gereken Tavsiyeler

Sağlık Sigortası Satın Almadan Önce Okumanız Gereken Tavsiyeler
0

Sağlık Sigortasını Satın Almadan Önce Okumanız Gereken Tavsiyeler

Sağlık sigortası satın almak, sağlığınızı uzun vadede korumanız için hayati bir adımdır.Beklenmedik şeyler olur ve sağlık sigortası, cebinizden ödeyemeyeceğiniz şeyleri ödemenize yardımcı olabilir.Doğru sağlık sigortasını bulmak zamanınızı, bilginizi ve sabrınızın yanı sıra ne aradığınıza dair fikrinizi de gerektirir.Aşağıdaki ipuçları doğru yöne gitmenizi sağlayacaktır.

Vejetaryen iseniz sağlık sigortası masraflarınızı düşürebilirsiniz.Sigortasız olsanız da, işvereniniz aracılığıyla sigortalı olsanız da ya da kendi sigortanız olsa da vejetaryen beslenmeniz sağlığınızı iyileştirerek maliyetlerinizi düşürebilir.Bu diyetin sigortacılar için maliyetli olan ölümcül hastalıklara yakalanma riskinizi etkili bir şekilde azaltabileceğini gösteren çalışmalar var.Bunlara kanser, hipertansiyon, kalp hastalığı ve obezite gibi hastalıklar dahildir.

Bir sağlık sigortası planı veya teminatı seçerken doktorunuzun ağa dahil olduğundan emin olun.Maliyeti düşük olduğu için sigortaya kaydolmak istemezsiniz, ancak doktorunuzun plana dahil olmadığını öğrenirsiniz.Politikayı almadan önce bunu kontrol etmeniz en iyisidir.

Devlet destekli veya devlet tarafından sağlanan sağlık hizmetlerinden yararlanmaya uygun olmanız, bunun sizin için en iyi seçenek olduğu anlamına gelmez.Devlet her zaman yeterli bakım sağlamamaktadır ve özel sigorta pahalı olmasına rağmen Amerika’daki özelleştirilmiş bakım düzeyi dünyadaki en yüksek düzeydedir.Bu nedenle seçimlerinizi akıllıca yapmanız gerekir.

Sağlık sigortası poliçesi satın alırken, imzalamadan önce daima sözleşmenizi dikkatlice okuyun.Gerektiğinde soru sormaktan çekinmeyin.Politikanızı anlamak önemlidir çünkü size politikanın şartlarını sağlayacaktır.Poliçenizin neleri kapsayacağını ve sizden neleri gerektirdiğini iyi anlamış olmanız gerekir.

Sağlık sigortası ararken her zaman araştırma yapın.Sigorta planları şirketten şirkete büyük farklılıklar gösterebilir.Biri daha düşük bir indirim sunabilirken diğeri daha iyi bir kapsam sunabilir.Alışveriş yapmak seçeneklerinizi anlamanıza yardımcı olabilir.Hangi planın sizin için en uygun olduğunu bireysel ihtiyaçlarınız belirleyecektir.

Birçok sağlık sigortası fiyatını karşılaştırın.Şirketler arasındaki sağlık sigortası oranlarını karşılaştırmak için zaman ayırırsanız, bir sağlık hizmeti sağlayıcısının diğerinden çok daha ucuza mal olacağını görebilirsiniz.Maliyeti daha düşük olanın gerçekten bunu yaptığından ve yalnızca daha yüksek muafiyetler talep etmediğinden emin olmak için fiyatlarını dikkatle incelediğinizden emin olun.

Sağlık sigortanızın ilaç yardımı sunup sunmadığını öğrenin.müşterileri için.Bazı sağlık sigortası şirketleri ilaçlar için indirimli fiyat sunuyor veya ilaç masraflarına başka bir şekilde yardımcı oluyor.Temsilcinizi arayabilir ve şirketlerinin sunduğu ilaç teminatlarıyla ilgili ayrıntıları isteyebilirsiniz.

Sağlık sigortasına olan ilginiz karşılıksız kalmayacak.Sağlık sigortası sizi ve sağlığınızı korumak için hayati öneme sahiptir.Uygun sigorta arayışınızda yukarıdaki makaledeki ipuçlarını uygulayın.Bu şekilde, tam olarak ihtiyacınız olanı istediğiniz şirketten aldığınızdan emin olabilirsiniz.