Amerikalılar Büyüme ve Refah Konusunda İyimser Hissediyor

Amerikalılar Büyüme ve Refah Konusunda İyimser Hissediyor
0

Amerikalılar Büyüme ve Refah Konusunda İyimser Hissediyor

Yüksek faiz oranlarının ve enerji fiyatlarının etkileri, azalan konut fiyatlarıyla birleştiğinde,konut piyasası.

Konut inşaatı da sıkıntı çekiyor.Zaten durgun bir piyasayı doyuran mülklerin artan bir envanteri, fazla konut arzı anlamına gelir.Pazar yumuşadıkça yeni ev ve daire inşaatları, yapı malzemelerinin satın alınması ve inşaatla ilgili alanlarda istihdam düşüşe geçecek.

Gayrimenkul, sürekli büyüme için hayati önem taşıyortüketici harcamalarının artması ve ekonominin büyümesi.

2006 yılı boyunca Federal Rezerv, faiz oranlarını artırarak enflasyonu kontrol altında tutma çabasıyla kredileri sıkılaştırdı.

Ekonomide olumlu bir büyüme olması için, durgunluk riskine davetiye çıkarmadan enflasyonu düşürme çabası gösterilmelidir.

Ham petrol fiyatlarıtırmanmaya devam etmek;Irak’taki savaş hiçbir azalma belirtisi göstermeden devam ediyor;piyasa, tüketicilerin küresel enerji sorununun ne zaman sona ereceğini merak etmesine neden olan gaz fiyatları nedeniyle tehlikede.

Hanehalkı gaza yapılan daha yüksek harcama, hanehalkının satın alma gücünü olumsuz etkiler,ve harcama konusundaki tutumları.

Artan enerji maliyetleri neden emlak satışlarını doğrudan düşürsün?Yüzeye çıkan bir eğilim, gaz fiyatları yükseldiğinde ev satışlarının düştüğünü gösteriyor gibi görünüyor.Fiyatlar düştüğünde satışlar artar.

Yükselen oranlar ve artan enerji maliyetleriyle birlikte ekonomi üzerindeki etkileri geniş kapsamlı olabilir.

Ekonomik yavaşlamaya rağmen, NABE (Ulusal İşletme Ekonomisi Derneği), Amerika ekonomisinin (Gayri Safi Yurtiçi Hasıla/GSYİH ile ölçülen) 2007’de büyüyeceğini tahmin etti. Ve çekirdek enflasyonda %2,8’lik bir artış öngörülmesine rağmen, gıda ve enerji artışın dışında tutulacak.

Enflasyon baskılarında bir düşüş olursa (ancak yüksek gaz fiyatları,ve diğer emtialar enflasyon baskılarını sürdürme potansiyeline sahiptir).

Bu nedenle, Ticaret Bakanı Carlos M. Gutierrez’e göre 2007, Amerikalıların büyüme ve refah konusunda iyimser hissettikleri bir yıl olmalıdır..

Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

Sormak istediğiniz bir fikriniz veya sorunuz varsacevap vermemi iste, sonra yaz!

“Your” Money Matters

Yazan Carl Hampton

“From Credit Despair To Credit Millionaire” kitabının yazarı”

İlginizi Çekebilir
Tekno Web Site 028 9

Yazar Hakkında

Yorum Yap