Uygulama Güvenliği – BT Risk Yönetimi

Uygulama Güvenliği – BT Risk Yönetimi
0

Uygulama Güvenliği – BT Risk Yönetimi

Uygulama Güvenliği risk değerlendirmesi ve risk yönetimi, BT yöneticileri için hayati öneme sahip görevlerdir.Şirketler, fikri mülkiyet ve müşteri bilgilerini arayan bilgisayar korsanları ve siber dolandırıcılardan kaynaklanan artan Uygulama Güvenliği riskiyle karşı karşıyadır.Kapsamlı bir uygulama güvenliği risk değerlendirmesi, modern bir kurumsal gerekliliktir.

Uygulama güvenliği risk yönetimi, bütçe, yasa, etik ve güvenlik kısıtlamaları dahilinde optimum koruma sağlar.Genel bir Uygulama Güvenliği risk değerlendirmesi yapmak, kuruluşların akıllıca kararlar vermesini sağlar.

Web Sunucuları – Uygulama Güvenliği

Web Sunucuları, Uygulama Güvenliği riskinin en kritik kaynaklarından biridirkuruluşlara.Bir uygulama güvenlik değerlendirmesi gerçekleştirmek ve güvenlik risk yönetimini uygulamak çok önemlidir.Uygulama Güvenliği için önemli bir güvenlik riski oluşturan temel noktalar şunlardır:

Varsayılan yapılandırma – Uygulama Güvenliği

Güvenli olmayabilecek web sunucusu varsayılan yapılandırmaları, gereksiz örnekler bırakır,şablonlar, yönetimsel araçlar vb. saldırılara açıktır.Yetersiz uygulama güvenliği risk yönetimi, bilgisayar korsanlarının Web sunucusu üzerinde tam kontrol sahibi olması için güvenlik ihlallerine yol açar.

Veritabanları – Uygulama Güvenliği

Web sitelerinin ve uygulamalarının etkileşimli olması gerekirkullanışlıdır ve risk de buradadır… Yeterli uygulama güvenliğine sahip olmayan web uygulamaları, bilgisayar korsanlarının veritabanlarına saldırmasına olanak tanır.Geçersiz giriş komut dosyaları, en kötü veritabanı saldırılarının çoğuna yol açar.Kapsamlı risk değerlendirmesi, uygulama güvenliğini sağlamaya yönelik adımları ortaya çıkarabilir.

Şifreleme – Uygulama Güvenliği

Şifreleme, Web sunucuları ihlal edildiğinde uygulama güvenlik risklerini ve kayıplarını azaltır.Bir şirketin Intranet sunucusu saldırılara karşı daha fazla savunmasız olsa da, şifreleme göreceli olarak daha düşük bir risk oluşturur.

Web Sunucuları – Uygulama Güvenliği

Web Sunucuları ençoğu şirket için kritik Uygulama Güvenliği riski kaynakları.Düzenli olarak uygulama güvenlik değerlendirmesi yapmak ve güvenlik riski yönetimi uygulamak, genel uygulama güvenliği için güvenlik riskini azaltır.

Veritabanları – Uygulama Güvenliği

Web sitelerinin ve uygulamalarının faydalı olabilmesi için etkileşimli olması gerekirve risk burada yatıyor… Yeterli uygulama güvenlik doğrulaması yapmayan web uygulamaları, bilgisayar korsanlarının veritabanlarına saldırmasına izin verir.Geçersiz giriş, en popüler saldırıların çoğuna yol açar.Kapsamlı risk değerlendirmesi, uygulama güvenliğini sağlamaya yönelik adımları ortaya çıkarabilir.

Varsayılan yapılandırma – Uygulama Güvenliği

Web sunucularının varsayılan yapılandırmaları, genellikle güvenli olmayan önemli bilgileri, şablonları ve yönetim araçlarını kullanıcıların kullanımına açık bırakır.saldırılar.Uygun olmayan uygulama güvenliği riski, bilgisayar korsanlarının Web sunucusu ve şirketinizin Uygulama Güvenliği üzerinde kontrol sahibi olmasını sağlar.İşin iyi tarafı, bunlarla mücadele edecek güçlü uygulama güvenlik çözümleri var.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap