Emeklilerin Dikkatine: Güncel Enflasyon Oranına Dikkat Edin

Emeklilerin Dikkatine: Güncel Enflasyon Oranına Dikkat Edin
0

Emeklilerin Dikkatine: Mevcut Enflasyon Oranına Dikkat Edin

Ebeveynlerinizin ve büyükanne ve büyükbabalarınızın nesli için, emeklilik yatırım yönergeleri temel olarak varlıklarını korumaya yönelikti.O zamanlar bu tür tavsiyeler çok mantıklıydı, çünkü emeklilik bir insanın hayatındaki daha kısa bir dönemi temsil ediyordu.Yeni emekliler sadece daha uzun yaşamakla kalmıyor, aynı zamanda mevcut enflasyon oranıyla da mücadele etmek zorunda.Ekonomimiz küresel performansa dayalıdır.Dünya daha küçük ve dünya çapında olan her şey kıyılarımıza ulaşıyor.

Büyük endüstriler artık yalnızca Amerika’da olup bitenlere bağlı değil.Denizin ötesinde yaşananlar orada kalmıyor;buraya doğru yol alıyor.Ekonomimiz dünya olaylarına çok daha duyarlı.Petrol, gaz ve ham madde fiyatları, ürünün maliyetini ve onu pazara sunma fiyatını giderek daha fazla etkiliyor.

Günümüzde emeklilik, tamamen yeni bir düşünme biçimi gerektiriyor.Tarihte ilk kez ekonomi, işbirliği ve istikrar için dünya ülkelerine bağlı.Önceki nesiller, yatırımlarının göreli güvenliği için ekonomiye ABD’ye güvenmek zorunda olduğundan, bu nesil dünya pazarındaki değişiklikleri anlamak zorundadır.Domino etkisi artık bir dünya ekonomisine bağlı.Bu, olası karışıklıklar için Avrupa, Asya ve Orta Doğu bölgelerini izlemek anlamına gelir.Unutmayın, dünyanın bu bölgelerinde olup biten her şey mevcut enflasyon oranını etkileyecektir.

Yeni milenyumda yaşamak ve yatırım yapmak için yeni kurallar var.Fon yönetiminde çıta yükseldi.Sosyal, demografik ve ekonomik eğilimler çok uluslu şirketlere olanak sağlar.Bugünün riski, teknolojiyle birbirine bağlı bir dünyada siyasi kargaşa ve küresel çalkantıdır.Ev fiyatlarının düşmesi ve yakıt fiyatlarının artmasıyla en çok etkilenenler, sabit geliri olanlar oldu.

Yönetilen fonlara yatırım yapmak isteyenler için seçenekler çoğalıyor.Uzun vadeli yatırımlar, orta vadeli ve kısa vadeli yatırımlar vardır.Emekliler genellikle portföylerini yeniden dağıtmak için finansal danışmanlara ihtiyaç duyarlar.Bu, özellikle tüm seçenekleri gözden geçirecek bilgiye sahip değilseniz geçerlidir ve bu çok göz korkutucu bir görev olabilir.

Risk yönetimi, günümüz dünyasında emekliler için yepyeni bir anlam kazanıyor.Uzun Süreli bakım, sizi yağmurlu gün fonlarınızdan daha fazlasını tüketebilir.Yaşlanan nüfus ve yetersiz sağlık hizmetleri, bunu birisine portföyünüzü gözden geçirirken dikkate alınması gereken yakıcı bir sorun haline getiriyor.Yıllık gelirler, Fonlar, Tahviller, CD’ler ve birikim arasında, sizi yönlendirecek ve emekliliğiniz boyunca yeterli gelir getirebilecek çözümleri seçmenizde size rehberlik edecek bilgiye sahip birine ihtiyacınız var.Günümüzde büyük fayda sağlayabilecek birçok uzun vadeli bakım politikası bulunmaktadır.

Bir bakım tesisine yaptığınız yatırımı geri kazanmanın ortalama süresi yalnızca yetmiş yedi gündür.Bu, bu politikalardan birini almayı çok çekici kılıyor.

Bir mali danışmanla sağlam bir strateji belirleyin.Bu yaklaşım, finans dünyasında tek başına ilerlemekten çok daha üstündür.Sağlanan teknik analiz, bir yatırımcının ihtiyaç duyduğu uzun vadeli çözümlere sahiptir.Emekliliğinizin değerlendirmesini yapmanın ve sizi güçlendirecek seçenekleri tartışmanın zamanı geldi.Keiber Retirement Solutions, Inc. ile tanışın.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap