St. Maarten’deki AUC Tıp Fakültesi

St. Maarten’deki AUC Tıp Fakültesi
0

AUC Tıp Okulu, St. Maarten

Karayip Amerikan Üniversitesi (AUC) Tıp Fakültesi, ABD’den ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere tıp eğitimi vermektedir.1978’den beri dünya ve alanında mükemmel olmuştur.Bu tıp fakültesinin geniş MD uzman kadrosu, kendini klinik ve tıp bilimlerinin yanı sıra aranan cerrahi uygulamaları öğretmeye adamıştır.

Aslen Montserrat, British West Indies, the American University’de kurulmuştur.of the Caribbean, 1995 yılında Montserrat’ta meydana gelen volkanik patlamalar nedeniyle tıp bilimi kampüsünü Hollanda Antilleri’ndeki St. Maarten’e taşıdı.Akademik çalışmaların ilk iki yılı St. Maarten adasında, hoş bir Karayip ortamının merkezinde yer alan modern tıp kampüsünde verilmektedir.Multi-milyon dolarlık kampüs 1998’de tamamlandı ve tıp öğrencileri için öğretme ve öğrenmenin yanı sıra yüreklendirici ve genel yaşam deneyimini destekleyen mimari olarak tasarlanmış tesisler içeriyor.

St. AUC Tıp FakültesiMaarten, üç katlı bir atriyum, güzel çevre düzenlemesi ve avlu içeren bir kampüse sahiptir.Kampüsün tüm binaları klimalı olup, dış mekanlarda gölgelik alanlar ve geçitler bulunmaktadır.Görsel/işitsel teknoloji ile zenginleştirilmiş modern konferans salonları, anatomik diseksiyon laboratuvarları, klinik hasta muayene odaları, tam donanımlı biyoloji bilimi laboratuvarları ve modern öğrenci bilgisayar merkezi ile kapsamlı bir kütüphane, tüm tıp öğrencilerine kapsamlı bir çalışma teşvik etmektedir.Tıp kampüsünün yakınında, okul arazisine beş dakikalık yürüme mesafesinde bulunan dairelerden oluşan öğrencilerin yaşam tesisleri bulunmaktadır.

Ayrıca St. Maarten’deki AUC Tıp Fakültesitıp öğrencilerinin ABD Tıbbi Ruhsatlandırma Sınavlarının (USMLE) birinci ve ikinci adımları için olağanüstü bir hazırlık aldıkları ABD tıp fakültesi müfredatını temel alan bir akademik programa sahiptir.Temel bilimler St. Maarten’deki AUC Tıp Okulu’nda öğretilirken, klinik rotasyonlar Birleşik Krallık, ABD ve İrlanda’daki bağlı hastanelerde sunulmaktadır.Öğrenciler ayrıca Ulusal Yerleşik Eşleştirme Programına da katılırlar.

Okul ayrıca ABD Eğitim Bakanlığı kurallarına göre tamamen akredite edilmiştir ve ABD Federal Aile Eğitimi Kredi Programı için onaylanmıştır.Okulun müfredatı dokuz buçuk yarıyıldan oluşur;St. Maarten üniversite arazisinde beş sömestr temel bilimler ve Birleşik Krallık, İrlanda ve ABD’deki bağlı hastanelerde dört buçuk sömestr klinik ve tıp bilimleri öğretildi.

St. Maarten’deki AUC Tıp Okulu, dönem başına 11.000 $ tutarında Temel Bilim eğitimi ve dönem başına 12.000 $ Klinik Bilim eğitimi alır.Okul, tıp eğitiminin klinik aşamasında başarılı bir şekilde ilerlemek için öğrencilere güçlü klinik beceriler geliştirmek için temel tıp bilimlerinde sağlam bir temel sağlar.St. Maarten’deki Temel Bilimler fakültesi, başarılı tıp öğrencileri yetiştiren tıp fakültesinin itibarına yakışan olağanüstü bir profesör grubudur.

{0001

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap