Bitcoin Fiyatları Nelerden Etkileniyor?

Bitcoin Fiyatları Nelerden Etkileniyor?
0

Son yılların en popüler kripto paralarından biri olan bitcoin nedir ve bitcoin fiyatları nelerden etkileniyor? Globalleşen dünyada günümüzde paralarda da artık sınır tanınmıyor. Uluslar arası online para birimi olan bitcoin yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor. Peki, bitcoin yatırımcıları nasıl kazanıyor. Bitcoin para piyasasında kazanmak ya da kaybetmek çok basit bir denkleme dayalıdır. Bitcoin alımları artarsa kazanç sağlanır, alımlar azalırsa da kazanç düşer. Bitcoin değeri arttığı anda bitcoin paraları bozdurarak da kar elde edilmiş olur.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin her hangi bir devlet kanalına ya da kamu kurum ve kuruluşuna bağlı olmayan sanal para birimidir. Dünyada her geçen gün alıcısı artan sanal para olarak tanımlanan bitcoin pek çok ekonomi uzmanı tarafından geleceğin para birimi olarak gösteriliyor. Bitcoin aslında online altın yada gümüş madenciliği gibi bitcoin madenciliği ile kazanç sağlıyor. Altın ve gümüşün yeryüzünden çıkarılması gibi bitcoin paralarda sanal şifrelerin çözülmesi ile kazanç getiriyor ve 21 milyon bitcoin para çıkarıldığında sistemin sonuna gelinmiş olacak. Dünya üzerinde ve ülkemizde henüz yasal bir düzenlemesi ve kontrol mekanizması olmayan bitcoin sisteminde yaşanan problemlerle ilgili başvurulacak bir üst merci yoktur.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Diğer tüm sanal paralar gibi bitcoin para alabilmek içinde güvenilir bir aracı kuruma ihtiyaç vardır. Ülkemizde yurt içi ya da yurt dışı kaynaklı pek çok aracı kurum bitcoin para satışı yapıyor. Bitcoin para almak istediğinizde satış yapan bir aracı kurum ile irtibata geçerek ne kadar bitcoin para almak istediğinizi müşteri temsilcisine bildirmeniz gerekir. Belirttiğiniz meblağının TL karşılığı sizden banka kanalı, kredi kartı gibi ödeme seçenekleri ile temin edilerek bitcoin para alımı gerçekleştirilir. Bunun yanında bitcoin parayı diğer kripto paralar ile almanızda mümkündür. Bunun için yapmanız gereken aracı kurumunuzla görüşmektir.

Bitcoin Para Nasıl Bozdurulur?

Ülkemizde adeta bir yatırım aracı olarak görülen bitcoin para düşük olduğunda alınıp yükseldiğinde satılarak yatırımcısına kazanç sağlıyor. Bitcoin para bozdurmak için aracı kuruma bozdurma talebinde bulunulur. O anki kur fiyatından bitcoin paralarınız bozulur ve ortalama 15 dakika içinde hesabınıza yansır.

İlginizi Çekebilir