Bitcoin SV, Sağlık Hizmetleri Veri Yönetiminde Devrim Yaratıyor

Bitcoin SV, Sağlık Hizmetleri Veri Yönetiminde Devrim Yaratıyor
Tekno Web Site 02 12
0

Dünya, mevcut sağlık veri sisteminin şu anda yaşadığımız gibi bir pandemi ile savaşmak için nasıl donatılmadığını gördü. Koronavirüs dünya çapında 67 milyondan fazla insanı etkiledi ve 1,5 milyondan fazla can aldı. Bu rakamlar her geçen gün artmaya devam ediyor ve bazı ülkelerde ikinci dalga yaşanıyor. Tabii ki, ekonomik etki en hafif tabirle yıkıcı oldu. Bu pandemiden ders almalı ve gelecekte başka bir pandemi ile savaşmaya hazır olmalıyız ve Bitcoin SV, sağlık endüstrisinin mevcut virüsle ve yine başımıza bela olabilecek gelecekteki virüslerle savaşmasına yardımcı olacak çözümler için bir yol açtı.

Sağlık Verileri ve Bitcoin SV Blok Zinciri

Bitcoin SV, orijinal Bitcoin protokolünü geri getirdi ve sınırsız miktarda veriyi barındırmak için blok zincirini büyük ölçüde ölçeklendirmeye devam ediyor. Bu tür gelişmiş ve istikrarlı teknoloji ile küresel endüstriler, Bitcoin SV blok zincirinde çok sayıda veri sistemini geliştirecek çeşitli platformlar oluşturabilir. Şu anda sağlık verileri, yalnızca bu silolara sahip olan kurumların dâhili olarak erişebildiği silolarda bulunmaktadır. BSV blok zincirinde geliştirilen kullanımlardan biri, bu siloları etkin bir şekilde geçersiz kılan küresel sağlık verilerinin depolanmasını ve yönetilmesini içerir.

Bitcoin SV

Sağlık Verilerinin Geleceği

EHR Data, Inc. ve ortakları, milyarlarca hasta verisini değişmez bir şekilde kaydetmek ve yönetmek için Bitcoin SV blok zincirini kullanmayı planlıyor. Aynı güncellenmiş verilere gerçek zamanlı erişimle, dünyanın her yerinden uygulayıcılar birleştirilmiş sağlık hizmetleri bilgilerine ulaşabilirler. Bunun pandeminin başlangıcında geçerli olduğunu hayal edin? Birincisi, doktorlar bir hastanın tıbbi geçmişine anında erişerek daha doğru tanıyı daha hızlı sağlamalarına olanak tanıyacak. Bilim adamları ve araştırmacılar ayrıca virüs hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilecek, semptomları daha net bir şekilde tespit edebilecek ve doğru tedaviyi önerebilecekler. Hükümetler, koronavirüs sıcak noktalarını belirleyebilecek ve karantina prosedürlerini daha hızlı uygulayabilecektir. Sadece küresel sağlık verileri daha erişilebilir olsaydı, virüs bu kadar yayılmaz ve sayısız hayat kurtarılırdı. Artık herkesin bildiği gibi, koronavirüsün yayılmasını önlemek için zaman ve bilgi çok önemlidir. Dünya bu krizden ders çıkarmalı. Pandemiler gelir geçer ve onlara hazırlıklı olmak sadece insanlara fayda sağlar. Bilim adamları bu önemli verilere kolayca eriştiğinde kanserin tedavisi bile mümkün olabilir. Teknoloji zaten Bitcoin SV tarafından kullanıma sunuldu, bundan yararlanın ve daha iyi ve daha güvenli bir gelecek yaratın.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap