Bitcoin’de Long ve Short Nedir?

Bitcoin’de Long ve Short Nedir?
bitcoinde long ve short nedir
0

Kripto para birimi her geçen gün daha da güvenilir hale gelmeğe başlıyor. Kripto para birimi olan Bitcoin’i düşük bir fiyata alarak sonradan yüksek fiyata satan ve bundan kar elde etme olasılığını yükselten birikimciler piyasada az değildir. Kripto para biriminin maliyetini düşürerek de para kazanabilirsiniz, çünkü kısa vadeli bir anlaşma açarak Bitcoin fiyatlarından düşerek kar etme şansınız da vardır. Peki, Bitcoin’de Long ve Short Nedir?

Long Ve Short Nedir?

Fiyat artışı sırasında kar etmenin en başarılı ve en yaygın stratejisi “Al ve Biriktir” taktiğidir. Long Bitcoin Position (veta uzun dönem pozisyonu) aynı fiyattan bir para birimi satın alan bir yatırımcının, daha yüksek bir fiyattan bir anlaşmayı kapatarak kar elde etmeye çalıştığı pozisyondur. Yatırımcı piyasayı büyütmeğe çalışır. Short Bitcoin Position (veya kısa dönem pozisyonu) ise yatırımcılara düşen piyasadan kar kazanma fırsatı sunuyor. Yani yatırımcı piyasada Bitcoin değerinin düşmesini bekliyor. İstikrarlı bir kâr elde etmek için siparişleri doğru bir şekilde açmanız, kapatmanız ve değiştirmeniz gerekir. Karlı ticaretin özü basittir – düşük al, yüksek sat ve para kazan. Bunun için borsalarda aşağıdaki ticari işlem türleri gerçekleştirilir.

Ticaret Pozisyonları

Alım-satım işlemlerinin büyüklüğü, Short – kısa (fiyat düşmesi için) veya Long – uzun (fiyatın yükselmesi için) ticaret pozisyonlarının kullanılması anlamına gelir.

  • Ticarette kısa, İngilizceden Short olduğu için kısa pozisyonda kalmak demektir. Amaç – önce satarız, sonra da kar ederken düşük bir fiyattan geri alırız;
  • Long (İngilizceden Long – uzun) – yükselişe oynamak demektir, yani önce Bitcoin fiyatı yükselecek ve satış sonrasında kar elde edeceksiniz.

Long Ve Short Ticaretin Özellikleri

Daha önce de söylediğim gibi – herhangi bir karlı strateji belirli yasalara dayanır ve kendi koşullarına sahiptir. Başarılı olmak için, herhangi bir girişimcinin belirli bir eylem planına ihtiyacı vardır. Borsa brokerleri için bu, grafiğin analizini, giriş yapmayı, çıkmayı ve sipariş tutmayı içeren bir ticaret sistemidir.“Uzun pozisyonun” açılması “alım” için kullanılır ve yükseliş eğilimi hareketinden gelir elde etme koşulu ile gerçekleştirilir. Menkul kıymetlerin satışı (satılması) için “kısa pozisyon” alarak, borsacılar – düşen piyasalardan kar elde ederler. Kârlı işlem planı, her bir yüzün üç bileşenin tanımlandığı bir sayfa olduğu üç işlemden oluşan bir üçgene benzer: işlem stratejisi, depozito tahmini riski ve işlemcinin psikolojisi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap