Bitcoin’e Alternatif Paralar

Bitcoin’e Alternatif Paralar
0

Kripto paralar, yakında zamanda ortaya çıkmış ve giderek gelişerek günümüzdeki hallerini almışlardır. Kripto para serüveni, Bitcoin ile başlamış ve akabinde yine Bitcoin ile yükselişe geçmiştir. Geçmişten günümüze giderek gelişen Bitcoin, kripto paraların temelini oluşturmuş ve aralarında en değerlisi olma unvanına sahip olmuştur. Şuan bile en değerli kripto para birimi olan Bitcoin’e yakın zamanda binlerce rakip çıkmıştır. Bitcoin’e alternatif paralar olarak karşımıza çıkan bu rakiplerin başında Ethereum, LiteCoin ve Libra gibi kripto para birimleri geliyor.

Facebook’un Kripto Parası

Libra, henüz geliştirilme aşamasında olan, fakat oldukça sağlam temeller üzerinde kurulan bir kripto para sistemidir. Facebook tarafından yakın zamanda hayata geçirilecek olan Libra, Bitcoin ile aynı kulvarda yarışacak gibi görünüyor. Oldukça değerli olması ve büyük kesimler tarafından sıklıkla kullanılması beklenen Libra, yakın zamanda hayatımıza giriş yapacak ve oldukça çeşitli avantajlar sunacak.

Borsada Yer Alan Kripto Para Birimleri

Bitcoin’e rakip olarak bulunan birçok kripto para birimi bulunuyor. Bunlardan yalnızca biri olan Libra ise, henüz piyasaya tam anlamıyla çıkmış değil, Bunun yanı sıra Libra dışında da birçok kripto para birimi Bitcoin’e rakip olma yolunda ilerliyor. Her ne kadar binlerce kripto para birimi olsa da, Bitcoin’e rakip olarak karşımıza sadece birkaç isim çıkıyor. Bu isimler ise şöyle sıralanabilir; Etehereum, LiteCoin, Ripple, Bitcoin Cash ve benzeri. Binlerce kripto para birimi arasından, en çok bu isimler Bitcoin ile yarışıyor ve onunla aynı değere sahip olmaya çalışıyor. Farklı yatırımcılar tarafından, farklı özelikler ve avantajlar ile tercih edilen bu birimlerin değerleri ise, her geçen gün değişerek artıyor.

Peki, Ya İlerde Ne Olacak?

Kripto para piyasası yakın zamanda Bitcoin ile meydana gelmiş ve yine yakın zaman da Bitcoin ile yükselişe geçmişti. Bunu gören birçok girişimciyse kendi kripto para birimlerini yaratmış ve piyasaya sürmüşlerdi. Giderek değişen ve artan rekabet ile şuan kripto para piyasasında büyük bir rekabet ortamı bulunuyor ve bu ortam giderek değişiyor. Fakat tüm bunlara rağmen Bitcoin, en değerli kripto para birimi olma özelliğini hala koruyor.

İlginizi Çekebilir