Bluetooth Bir Diş Fırçası Değil, Güçlü Yeni Bir Kablosuz Teknoloji

Bluetooth Bir Diş Fırçası Değil, Güçlü Yeni Bir Kablosuz Teknoloji
200265 51
0

Bluetooth Diş Fırçası Değil, Güçlü Yeni Bir Kablosuz Teknoloji

Özel türde bir diş fırçası arıyorsanız bu kılavuzu incelemeyin.Çeşitli diş beyazlatıcılar hakkındaki gerçekleri araştırıyorsanız, bu kılavuzu okumaya zahmet etmeyin.Dişhekimliği okulları hakkında daha fazla bilgi keşfetmeyi düşünüyorsanız, bu kılavuzu incelemek için zaman ayırmayın.Teknolojik gelişmelere ilginiz varsa bu makaleyi okuyun.

Bluetooth, hastanın mavi dişlere sahip olduğu bir diş durumunu tanımlamaz.“Bluetooth” terimi, özel bir yeni teknolojiyi, 21. Yüzyılın bir teknolojisini ifade eder.Bluetooth teknolojisine sahip cihazlar, bu tür cihazların kullanıcısının kısa mesafelerde 2 yönlü iletim yapmasına olanak tanır.Genellikle iletişim kuran Bluetooth cihazları arasındaki mesafe 150 fitten fazla değildir..Bluetooth teknolojisine sahip iki veya daha fazla cihaza erişimi olan kişi, bu tür kısa mesafeli iletişimleri gerçekleştirebilir.

Bazı cihazlara Bluetooth ile erişmenin büyük avantajlarından biriteknoloji, mobil ve sabit teknolojik öğeler arasında bir “sohbet” yürütmek için elde edilen fırsattır.Bluetooth araç kiti, Bluetooth teknolojisine erişimin artı yönlerinin altını çiziyor.Bluetooth araç kiti, mobil ve sabit elektrikli alet arasında bir “diyaloğa” zemin hazırlar.

Örneğin, Bluetooth araç kiti, garajdaki bir cep telefonunun birbiriyle iletişim kurmasına olanak tanır.bir ev bilgisayarı.Bluetooth sayesinde cep telefonu olan bir araç sürücüsü arabanın içinde oturarak evdeki bilgisayara mesaj gönderebiliyordu.Aynı şekilde, Bluetooth teknolojisi bir arabanın bir kişisel bilgisayara mesaj göndermesine izin verebilir.Böyle bir mesaj, bir araba sahibine, garajda duran motorlu aracın yağ değişimine, lastiklerin rotasyonuna veya başka bir rutin prosedüre ihtiyacı olduğu konusunda bilgi verebilir.

Modern otomobillerin tümü bu donanıma sahip değildir.Bluetooth teknolojisi ile.Şimdiye kadar sadece Acura, BMW, Toyota Prius ve Lexus tüketiciye bu özel özelliği sağlamayı seçmiştir.Araç sahibinin bir motorlu araçta Bluetooth teknolojisinin potansiyelinden yararlanabilmesi için, bu teknolojiye sahip tüm cihazların aynı profil türünü kullanması gerekir.

Örneğin,bir araç ses sistemi Bluetooth teknolojisine sahip cihazlar içeriyorsa, bu cihazlar arasında gerçekleşen tüm iletişimler aynı profili kullanan Bluetooth ekipmanı gerektirir.Bu tür kısıtlamalar tipik olarak, Bluetooth araç kitinin yalnızca tüm cihazlar arası iletişim eller serbest profili altında çalışan ekipmanı içeriyorsa çalışacağını belirtir.Diğer bir deyişle, bir Bluetooth araç kitinin, kulaklık profiline sahip bir cep telefonunun çevirmeli ağ profiline sahip bir bilgisayarla iletişim kurmasına izin vermesi beklenmez.

Elbette Bluetoothteknoloji otomobille sınırlı değil.Aynı zamanda, genç gençlerin bir iPod’dan müzik dinlemelerine izin verirken, aynı zamanda herhangi bir sayıda cep telefonu görüşmesini yapmaya hazır ve donanımlı olmalarından da sorumlu olmuştur.Diğer durumlarda, aynı gençler, bir dijital kameradaki seçili görüntüleri bir ev bilgisayarına göndermek için Bluetooth teknolojisini kullanmayı seçebilir.

Bluetooth teknolojisi,bir mobil eğlence sisteminin oluşturulması.Ayrıca, çalışan ve mobil bir ofis alanının hızlı bir şekilde kurulmasını kolaylaştırabilir.iPod dinleyen gencin babası pekala havaalanında seyahat eden iş adamı, rötarlı bir uçuşu beklemesi gereken adam olabilirdi.Bluetooth teknolojisine erişim, böyle bir adama havaalanı terminalinde geçici bir “ofis” kurma olanağı sağlar.

Aynı gezgin iş adamı hedefine ulaştığında ve bir kezbir motel odasına yerleşmişti, o zaman bir dizüstü bilgisayardan bir yazıcı sunucusuna sinyal göndermek için Bluetooth teknolojisini kullanabilirdi.Hem genç hem de yaşlı yetişkinler, Bluetooth teknolojisinin kesinlikle 21. Yüzyılın bir teknolojisi olduğunu göstermiştir.Bluetooth teknolojisinin adını 10. yüzyılda yaşamış Danimarka Kralı Harold’dan, yani “Bluetooth”tan aldığını kim tahmin edebilirdi?Bluetooth teknolojisinin farklı türden bilgi cihazlarının uyum içinde çalışmasına yardımcı olması gibi, King Harold da İskandinavya ülkelerini birleştirmeye çalıştı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap