Borsa Nasıl Takip Edilir?

Borsa Nasıl Takip Edilir?
0

Borsa üzerinden yatırım yapan herkesin mutlaka piyasayı takip etmesi gerekir. Birikimlerini borsada değerlendirmek isteyen ya da hisse senedi alıp satan kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli husus iyi bir borsanın takibidir. Peki, borsa nasıl takip edilir? Öncelikle oldukça riskli görülebilen borsaya yatırım konusunda doğru zamanlama ve minimum risk hesabı son derece önemlidir. Borsa takibinin doğru bir şekilde yapılması, hisse senetlerinin ne kadar kazanç getireceğine dair bir fikir edinilmesine olanak sağlar. Borsa takibi birden fazla seçenek üzerinden yapılabilir.

Borsa Takibi Nereden Yapılır?

Borsa takibinin en iyi yapıldığı yer internettir. İnternet üzerinden 3-5 dakika gecikmeli ya da eş zamanlı olarak tüm borsa takiplerinin yapılabilmesi mümkün. Böylece pörtföye gerekli yön verilerek elde edilecek kazanç garanti altına alınabilir. Özellikle temel analiz olarak bilinmekte olan makro ekonomik veriler, ülkelerin siyasi ve ekonomik durumlarının dünyada meydana gelen tüm kriz, savaş ve doğal afet gibi durumlarda takibinin yapılmasını, internet sayesinde oldukça kolaylaştırmış durumda. İnternet üzerinden borsa takibinin nasıl yapılması gerektiği ve internet verilerine ne kadar güven duyulabileceği konusunda endişe duyanlar için, bu işlerin yapıldığı dünyada genel geçer olan web sitelerinin olduğunu belirtmekte yarar var.

Borsa İstanbul

Türkiye’de resmi statüde bulunan Borsa İstanbul, web sitesi üzerinden hizmet vererek azalan-artan hisseler, borsa endeksleri, tüm piyasalara ait bilgiler ile hacim bilgilerini anlık olarak sunuyor. Bu da, borsa takibini kolaylaştırıyor. Borsa İstanbul’un vermiş olduğu verilerin 15 dakika gecikmeli olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Borsa Gündem

Borsa takibinin güncel olarak yapılabileceği en iyi ve güvenilir yollardan biri de Gündem Medya Grubu’na bağlı olarak çalışma yürüten Borsa Gündem’dir. Canlı olarak tüm borsa bilgilerine yer veren site, dünyadaki tüm finans haberlerinden dünya ekonomisine kadar geniş bir pörtföyde veri paylaşımı yapıyor. Bunlara ek olarak KAP haberleri, sermaye analizi ve artımı, SPK bülteni gibi bilgilere de Borsa Gündem üzerinden ulaşmak mümkün. Güvenilir ve yalnızca 5 dakika gecikmeli veri paylaşımı yapan Borsa Gündem, dünyanın da en fazla güvenilen siteleri arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir