Geniş Bant Bağlantıları – Çeşitli Tipler

Geniş Bant Bağlantıları – Çeşitli Tipler
0

Geniş Bant Bağlantıları – Çeşitli Türler

Geniş bant, internet erişimini daha hızlı elde etmenin yeni bir yöntemidir.Artık günümüzde farklı teknolojilerden geniş bant internet erişimi elde edilmektedir.Aşağıdakiler gibi belirli faktörleri göz önünde bulundurarak uygun bir geniş bant teknolojisi seçmelisiniz:

• kırsal veya banliyö olması fark etmeksizin konum

• kullanılabilirlik

•Diğer hizmetlerin paketi vb.

Bu makale, farklı geniş bant internet erişimi teknolojileriyle ilgili ayrıntılar sunacaktır.Geniş bandın hayati iletim teknolojilerinden bazıları şu şekilde sıralanmıştır:

• DSL – Dijital Abone Hattı

Bu teknoloji, geleneksel bakır standart telefon kullanırVerileri makul hızda iletmek için hatlar.Bu teknolojinin hızı saniyede birkaç yüz kilo bitten başlar.Saniyede milyonlarca bit hız elde edebilirsiniz.

• Kablo Modem

Bu teknolojide servis sağlayıcılar kullanmak zorundakoaksiyel kablolar.Bu tür kablolar, görüntülerin yanı sıra sesleri yalnızca PC’nize değil, aynı zamanda televizyon setinize iletmek için de gereklidir.Bu kablo teknolojileri size saniyede 1,5 Mega bit’e kadar veri aktarım hızı sunar.

• Fiber

Fiber elde etmek için en son teknolojidir.geniş bant bağlantı hizmeti.Bu teknoloji, veri iletimi için elektrik sinyallerini kullanır.Burada elektrik sinyalleri önce ışığa dönüştürülür.Işık, çok şeffaf olan cam elyaf desteği ile taşınır.

• Kablosuz

Bu kablosuz teknolojide bir radyo bağlantısı kullanılır.veri iletmek için.Mobil, kablosuz internet erişimi elde etmek için mükemmel bir örnektir.Bu kablosuz geniş bant erişimi çoğunlukla havaalanları, kitapçılar, şehir parkları vb. tüm sıcak noktalarda kullanılır. Saniyede 54 mega bit’e kadar minimum erişim hızı elde edebilirsiniz.

• Uydu

Bu teknoloji, kablosuz teknolojinin başka bir biçimi olarak düşünülebilir.Yukarı ve aşağı akış hızı, hava durumu, servis sağlayıcı vb. çeşitli faktörlerden etkilenebilir.

• Güç hatları üzerinden geniş bant (BPL)

Elektrik dağıtım ağı desteğiyle BPL teknolojisi, PC’nize geniş bant erişimi sunar.Hızla gelişen bir teknolojidir.Şu anda çok sınırlı sayıda insan bu teknolojiyi kullanıyor.Her birine yeni geniş bant tesisleri ihtiyacını en aza indirmek için son zamanlarda daha fazla elektrik hattı döşendi.

Bunların tümü, geniş bant internet bağlantısı elde etmek için kullanılan farklı teknolojilerdir.

İlginizi Çekebilir
john-schnobrich-2FPjlAyMQTA-unsplash

Yazar Hakkında

Yorum Yap