BTC İle Yatırım Yapmak

BTC İle Yatırım Yapmak
Tekno Web 045 5
0

Yatırım yapmak, artık oldukça erişilebilir olmasına rağmen, çoğumuz için zor bir konu. Aracılıktan emekliliğe kadar her türlü hesabı online olarak açabilirsiniz. Bir sonraki yatırım fırsatımız her zaman bir tık uzağınızda ve paramızı yatırmak için her zamankinden daha az ödeme yapıyoruz. Birçok yatırım kurumu artık hisse senedi ve borsada işlem gören fonlarda komisyonsuz ticarete izin veriyor. Bunlar hala bir gider oranına sahip. Daha da iyisi, kesirli hisseler yani tam bir hissenin bir kısmını satın almak daha yaygın olarak kabul görüyor. ETF’ler ve endeks fonları gibi araçlar popülerdir, henüz piyasada yeni bir ürün olan Bitcoin adlı bir kripto para birimini yatırımcıların kavraması ve işleme başlaması daha zor. Bilmeden kripto dünyasına girerek kayıp vermemek için riskleri tanımak son derece önemlidir. Siz de sorun yaşamamak için bu makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Bitcoin Yatırımının Riskleri

Bitcoin, yatırım camiasında yavaş yavaş kabul görüyor olsa da, bir yatırım olmak, aşağıdakileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan risklerle birlikte geldiği anlamına gelir:

  • Piyasa oynaklığı: Bitcoin iniş ve çıkışlarıyla bilinir. Bitcoin’e yatırım yapmak istiyorsanız, sık ve potansiyel olarak dramatik performans dalgalanmalarına hazır olun.
BTC İle Yatırım Yapmak
  • Vergiler: IRS, Bitcoin’i mülk olarak kabul eder, bu da standart vergi kurallarının geçerli olduğu anlamına gelir. Sattığınızda herhangi bir kazanç üzerinden sermaye kazancı vergisi ödemeyi ve Bitcoin’e bir yıldan daha kısa bir süredir sahipseniz daha yüksek bir oran ödemeyi beklemelisiniz.
  • Güvenlik: Bitcoin’leriniz, onları yönetmenize olanak tanıyan özel bir anahtarla birlikte gelir. Örneğin, harcamak veya aktarmak için. Herhangi biri anahtarınıza erişirse, Bitcoin’lerinizi potansiyel olarak kendi dijital cüzdanlarına taşıyabilir.

Tavsiye

Bitcoin cüzdanınızla ilgili güvenlik sorunlarından kaçınmak için anahtarınızı soğuk bir cüzdanda veya internete bağlı olmayan bir cüzdanda (not defteri veya kasa gibi) tutabilirsiniz. Bitcoin bir yatırım aracı olarak gelişmeye ve daha erişilebilir hale gelmeye devam ettikçe, muhtemelen onun hakkında daha fazla şey duyacaksınız. Bitcoin’in hedeflerinize, pazarda planlanan süreye ve risk tolerans düzeyine uyup uymadığını anlamak için araştırmanızı yapın ve yatırım hedeflerinizi belirleyin.

Yazar Hakkında

Yorum Yap