Kablolu, Çevirmeli veya Kablosuz: Nasıl Seçilir?

Kablolu, Çevirmeli veya Kablosuz: Nasıl Seçilir?
0

Kablolu, Çevirmeli veya Kablosuz: Nasıl Seçilir?

Yapmanız gereken ilk şey internete “bağlanmak”.Ele alacağımız iki ana bağlantı türü Çevirmeli ve Kablosuz’dur.Çevirmeli ağ ile bir internet bağlantısının en büyük avantajı düşük maliyetli olmasıdır.Ancak, yüksek hızlı internet pazarındaki artan rekabet, geniş bant fiyatlarını düşürerek yüksek hızlı fiyatları daha karşılaştırılabilir hale getirdi.

Dezavantajı, çevirmeli bağlantının mevcut en yavaş internet bağlantısı olmasıdır.Yavaş bağlantılar sınırlıdır, çünkü daha hızlı bağlantılar için tasarlanan bazı içeriklere erişemeyebilirsiniz.

Her zaman bağlı ve hazır olan geniş bandın aksine, çevirmeli ağ bağlantıları genellikle birkaç dakika sürerİnternete bağlanabilmeniz için önce çevirmeli bağlantı kurun ve internet servis sağlayıcınızla bağlantı kurun.

Çevirmeli bağlantı, ağa bağlandığınızda bir telefon hattını bağlamanızı gerektirir.internet.İnternet erişimine ayrılmış ek bir telefon ekleyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla ikinci hat için telefon sağlayıcınıza ödeme yapmanız gerekecektir.

Sabit kablosuz bağlantının avantajı,kablosuz internet bağlantıları son derece yüksek hızlara sahiptir.

Dezavantajı, kablosuz İnternet servis sağlayıcınızın gerektirdiği donanıma bağlı olarak kurulum maliyetlerinin pahalı olabilmesidir.

Yüksek hızlı İnternet bağlantınızı kurup çalıştırdıktan sonra, muhtemelen bir kablosuz yönlendirici eklemek isteyeceksiniz.Kablosuz yönlendirici, internet bağlantınıza kablolar olmadan erişmenizi sağlar.Bir kablosuz yönlendirici, muhteşem ürünlerden oluşan yepyeni bir dünyanın kapılarını aralayacaktır.

Kablosuz ağ güvenliği şifreleme yöntemlerinden biriyle kablosuz ağınızı yetkisiz kullanıcılardan korumak isteyebilirsiniz.Diğer bilgisayarların özel ve kişisel siber iletişiminize erişebileceğinin farkında olmanız gerekir.

Yapacağınız seçim, sizin için neyin önemli olduğuna bağlıdır.Sadece korunduğunuzdan değil, aynı zamanda kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda istediğiniz hizmetin kabiliyetini de elde ettiğinizden emin olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap