Adli Bilişim Yazılımı: Ticaretin Araçları

Adli Bilişim Yazılımı: Ticaretin Araçları
En Iyi Adli Bilisim Inceleme ve Analiz Programlari1
0

Adli Bilişim Yazılımı: Ticaretin Araçları

Siber suçlar günümüzde giderek yaygınlaşıyor.İnternet, World Wide Web’e erişim sağlar, ancak çevrimiçi olan herkes her şey olabilir.Bilgisayarlar ayrıca evlerden finansal kurumlara kadar yaygın olarak kullanılmaktadır.Bu, suçluları yeni teknolojilere uyum sağlamaya ve çağa ayak uydurmaya zorlar.

Adli bilişim analistleri, siber suç oranlarına ayak uydurmak için rağbet görmeye başladı.Buna karşılık, adli bilişim yazılımları bu suç eylemlerine ayak uyduracak şekilde geliştirilir ve güncellenir.

Maalesef adli bilişim analisti tutmak pahalı olabilir.Kolluk kuvvetlerinin yanı sıra, işi sizin için yapmaya istekli özel kuruluşlar da vardır.Diğerleri bağımsız olarak çalışır ve çalışmaları için saat başı ücret alır.Neyse ki profesyonel yardıma başvurmadan önce kendi araştırmanızı yapabileceğiniz yollar var.

Kendiniz yapın

Hepimiz iyi değilizbilgisayar sistemleri ve bu makinelerin arkasındaki bilim hakkında bilgilendirildi.Adli bilişimle ilgili bir derecesi veya işi olmayan çoğu kişi yalnızca temel bilgileri bilir.Anlık mesaj göndermek, internette gezinmek, e-posta göndermek ve bazı uygulamaları çalıştırmak için bilgisayarı nasıl kullanacağımızı biliyoruz.Ancak hepimiz donanımın teknik yönünü bilmiyoruz.Neyse ki, neler olup bittiğini öğrenmenin bir yolu var.

Adli bilişim analistleri, bir sabit sürücünün tam bir kopyasını oluşturabilir.Bilgisayarın yasa dışı faaliyetler veya suç teşkil eden eylemler için kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek için kopyanın içeriğini analiz ederler.Ayrıca e-postaları ve anlık mesajları da izleyebilirler.Bu işi yapmalarına yardımcı olacak kendi araç setlerine ve programlarına sahiptirler.Bu nedenle, gerekli araçlara sahip oldukları için onları işe almalısınız.

Neyse ki, size yardımcı olabilecek adli bilişim yazılım programları var.Yazılım şirketleri, bir bireyin siber suçları tespit etmesini sağlayan programlar yaratıyor.WetStone ve AccessData, adli müdahaleler oluşturan yazılım programları geliştiren şirketlerden bazılarıdır.

WetStone, stenografiyi ele alan bir şirkettir.Bu, verileri şifreleyen ve e-posta ekine yerleştiren işlemdir.X-way forensics, çok çeşitli adli özelliklere sahip bir yazılım çözümü sunar.

Siber suçların artması ve ilerlemesiyle başa çıkmak için daha birçok yazılım programı geliştirilmektedir.Yapabileceğiniz çeşitli araç takımları vardır.Bu araç setleri, sabit diskleri çoğaltma ve verileri analiz etme yeteneğine sahiptir.Güvenlik teknolojileri konusunda bilginiz varsa, size yardımcı olması için bu yazılım programlarını yükleyebilirsiniz.

Bu, gelecekte siber suçların işlenmesini de önler.Bu, ağlarında güvenlik ihlallerini önlemek isteyen şirketler için geçerlidir.Güvenlik yöneticileri ve denetçiler, ihtiyaç duyduklarında kendilerine yardımcı olması için bu yazılımı yükleyebilirler.

Yazılım yeterli değilse, bu noktada bir adli bilgisayar analisti tutabilirsiniz.Ne yazık ki, güvenlik teknolojileri konusunda herhangi bir bilginiz yoksa, bir profesyonel kiralamak en iyisidir.Elektronik delil mahkeme standartlarına uygun olmalıdır.Delil tahrif edilirse mahkemede kabul edilemez.

Elektronik verilerle uğraşmak karmaşık olabilir.Ortalama bir insan için, çevrimiçi ortamda insanlarla, özellikle de parayla uğraşırken dikkatli olmak önemlidir.Korunma her zaman tedaviden iyidir.Neyse ki devam eden gelişmeler suçla mücadele etmemizi sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap