Kredi Kartı Başvurusu: İlk Kredi Kartınızı Almak

Kredi Kartı Başvurusu: İlk Kredi Kartınızı Almak
0

Kredi Kartı Başvurusu: İlk Kredi Kartınızı Almak

Kredi kartları, günümüzde kullanabileceğiniz en kullanışlı araçlardan biridir.Ayrıca, bir şey satın almak istiyorsanız ancak nakit paranız yoksa bu araca gerçekten ihtiyacınız olacak.Kredi kartıyla, yanınızda nakit taşımadan bile ihtiyacınız olan ürün veya hizmetleri sanal olarak satın alabilirsiniz.

Kredi kartları harcamalarınızı yönetmek için çok kullanışlı bir araçtır.

Ancak, kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce, ilk kredi kartı başvurunuzun onaylanması için birkaç şeyi göz önünde bulundurmalısınız.

İlk şeyKredi kartı başvurusu yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken kredi geçmişinizdir.Bu, bir kredi kartı şirketinin size kredi kartı verip vermemeye karar verirken bakacağı en önemli şeydir.

Kötü bir kredi geçmişiniz varsa, buKredi kartı başvurusu yapmak sizin için zor ve bunun tersi de geçerlidir.Bu nedenle, kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce, kolayca onaylanabilmeniz için kredi geçmişinizin iyi olduğundan emin olmalısınız.

Ancak, yapmazsanızBir kredi geçmişiniz varsa, o zaman bir tane oluşturmanız gerekir.Bunu küçük bir kredi alarak veya bir kiralama-satın alma sözleşmesi yaparak yapabilirsiniz.Ödemelerinizi yaptıktan sonra artık ilk kredi geçmişinizi oluşturuyorsunuz.İyi bir kredi geçmişine sahip olmak ve ilk kredi kartınız için onay almak için borcunuzu zamanında ödediğinizden emin olun.

Kredi geçmişiniz olup olmadığını bilmiyorsanızya da değil, her zaman kredi geçmişinizin bir kopyası için başvurabilirsiniz, bunu yaparak, iyi bir kredi geçmişiniz mi yoksa kötü bir kredi geçmişiniz mi olduğunu veya herhangi bir kredi geçmişinizin olup olmadığını öğrenebilirsiniz.Bu belge için bölgenizdeki bir kredi referans kuruluşuna başvurabilirsiniz.

Kredi geçmişinizin iyi olduğunu keşfettikten sonraki adım, kredi kartı limitinizin ne kadar olması gerektiğine karar vermek olacaktır.olmak.Bu genellikle gelirinize göre belirlenir.Ve genellikle birikimleriniz de önemlidir.

Birikimlerinize ve gelirinize bağlı olarak normal kredi kartı, gold kredi kartı veya platinum kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.Bu tür kartların kredi limiti farklıdır ve sahip olabileceğiniz farklı avantajlar da vardır.

Genellikle kredi limiti ne kadar yüksek olursa, ücretler de o kadar yüksek olur.Ancak, daha yüksek bir kredi limiti ile elde edebileceğiniz faydalar, normal kredi kartlarına göre daha iyidir.İki örnek, sık kredi kartı kullanıcı para iadesi ve kredi kartıyla yapılan alışverişlerde indirim olabilir.

Kredi kartı başvurusundaki bir sonraki adım, başvuru formunuzu göndermektir.Seçtiğiniz kredi kartı şirketi daha sonra başvuru formunu inceleyecek, finansal geçmişinizi kontrol edecek ve kredi notunuzu da kontrol edecektir.Ayrıca kredi kartı başvurunuzun onaylanması için sizden belirli şartlara uymanızı isteyeceklerdir;şirkette bir mevduat hesabında biraz para bulundurmanızı istemek gibi.

Bazen, kredi kartı başvurunuz reddedilebilir.Şirkete başvurunuzun neden reddedildiğini sormalısınız.Şirketin bir başvuruyu reddetmesinin genellikle iki nedeni vardır.Birincisi, kredi notu testinde başarısız oldunuz ve ikincisi, muhtemelen kredi kartı başvuru formunu tamamen yanlış doldurdunuz.

Kredi notu testinde başarısız olduysanız,başka bir kredi kartı şirketine başvurun.Ancak, kredi kartı başvuru formunu yanlış doldurduysanız, yine aynı şirkete yeniden başvurabilirsiniz.Ve bu sefer tekrar reddedilmemek için başvuru formunu doğru bir şekilde doldurun.

Kredi kartı başvurusu yaparken öncelikle dikkate almanız gerekenler bunlardır.Kredi kartı şirketinin tüm gerekliliklerini ve koşullarını yerine getirmeniz, kredi kartı başvurunuzun onaylanmasını sağlayacaktır.

Yazar Hakkında

Yorum Yap