Kredi Kartı Başvuruları – Kabul Edilme

Kredi Kartı Başvuruları – Kabul Edilme
0

Kredi Kartı Başvuruları – Kabul Edilme

Bazen sancılı olabilseler de, günümüzde kredi kartı kolaylığının olmadığı bir hayat artık bir gerçek değil.Bu nedenle, kredi kartı istediğinizi düşünüyorsanız, kredi kartı başvurusu yaparken göz önünde bulundurmanız gereken bazı temel faktörler şunlardır:

Kredi Geçmişiniz

Kredi kartı başvurusunda bulunmanın en önemli unsurlarından biri, mevcut kredi geçmişinizin ne olduğudur.

* Kredi geçmişiniz kötüyse, o zaman bukredi kartı başvurusu yapmak çok daha zor olacak.

* İyi bir kredi geçmişiniz varsa, kredi kartı başvurusu yapmak çok daha kolay olacaktır.

* Varsakredi geçmişiniz yoksa kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce bir kredi veya satın alma sözleşmesi imzalayarak bir kredi geçmişi oluşturmanız gerekebilir.

EğerKredi geçmişinizin ne olabileceği konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, kredi geçmişinizin bir kopyası için başvurmalısınız.Bunu, bunu size sağladığı için sizden küçük bir meblağ talep edebilecek olan bir kredi referans kuruluşundan kredi geçmişinizin bir kopyası için başvurarak yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti

Kredi kartı başvurusu yapmak için yeterince iyi bir kredi geçmişiniz olduğunu keşfettikten sonra yapmanız gereken sonraki şey, ne kadarlık bir kredi limiti için başvurmak istediğinize karar vermektir.Normalde, gelirinizin ne olduğuna bu karar verilir – ancak bazen birikimleriniz de önemli olabilir.

Gelirinizin ve birikimlerinizin ne olduğuna bağlı olarak, daha sonra normal bir kredi kartı için başvurabilirsiniz,altın kredi kartı veya platin kredi kartı.

Kredi Kartı Başvuru Formunuzu Gönderme

Şimdi hangisini seçme sürecinden geçmeniz gerekiyor?kredi sağlayıcı ihtiyaçlarınızı karşılar.Bunu yaptıktan sonra söz konusu kredi kartı şirketine başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvurduğunuz kredi kartı şirketi başvuru formunuzu inceledikten sonra ya onaylayacaklardırbaşvurunuz veya sizden belirli koşullara uymanızı istemek.Sizden uymanızı isteyebilecekleri koşullar arasında, kendilerinde bir mevduat hesabında bir miktar para bulundurmanızın istenmesi yer alır.

Kredi Kartı Başvurusu Reddedildi

Kredi kartı başvurunuz reddedilirse nedenini sormalısınız.Bunu yapmazsanız, kredi derecelendirme testinde başarısız olduğunuz için mi yoksa başvuru formunu yanlış doldurduğunuz için mi başvurunun reddedildiğini asla bilemezsiniz!

Kredi başarısız olursaderecelendirme testi, o zaman başka bir kredi kartı sağlayıcısına kredi kartı başvurusunda bulunmanız gerektiğini bilirsiniz.Ancak, formu yanlış doldurmanızdan kaynaklanıyorsa, yine de doğru doldurulmuş bir başvuru formu kullanarak yeniden başvurabilirsiniz.Bu yüzden “neden?” diye sormaktan çekinmeyin.kredi kartı sağlayıcısı, kredi kartı başvurunuzda başarısız olduğunuzu söylerse!

İlginizi Çekebilir
arama-gecmisini-sil

Yazar Hakkında

Yorum Yap