Kredi Geçmişi Onarımı – Kendiniz Yapın

Kredi Geçmişi Onarımı – Kendiniz Yapın
0

Kredi Geçmişi Onarımı – Kendiniz Yapın

Kredi geçmişi onarımı kulağa karmaşık geliyor.Bunu sizin için yapması için bir profesyonel tutmanız gerektiğini düşünebilirsiniz.İsterseniz bir kredi onarım uzmanı tutabilirsiniz, ancak parayı harcamak gerekli değildir.Muhtemelen kredi geçmişi onarımını kendi başınıza halledebilirsiniz.

Kredi geçmişinizi onarmak için yapmanız gereken ilk şey, kredi raporlarınızın kopyalarını istemektir.Aslında sadece bir değil, dört kredi raporunuz olacak.Bunun nedeni, çoğu bankanın ve işletmenin kredinizi kontrol etmek için başvurduğu dört kredi raporlama ajansı olmasıdır.

Kredi geçmişi onarımı için dört raporun hepsine ihtiyacınız olacak çünkü bunların tümü birbiraz farklıDört kredi raporlama ajansının isimleri Equifax, Experian, TransUnion ve Innovis’tir.Her acenteden yılda bir kez kredi raporunuzun ücretsiz bir kopyasını almaya hakkınız vardır.

Geçen yıl içinde bir rapor aldıysanız,bir kopya için ödeme yapmak.Bununla birlikte, bir tür kredi için başvurduysanız ve reddedildiyseniz, bu size bir kopya alma hakkı verir.Kredi veren kuruluştan bunu belirten bir ret mektubu alacaksınız.Bu mektup, ücretsiz raporu talep etmeniz gereken süreyi size söylemelidir.

Kredi raporlarınızı aldıktan sonra, hata olup olmadığını dikkatlice inceleyin.Kredi geçmişi onarımı sırasında yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, hataları bulmak ve acentelere düzeltilmesi gerektiğini bildirmektir.Raporlarınızdan birinde veya daha fazlasında puanınızı düşüren hatalar varsa, bunu yapmak kredi notunuzu yükseltir.

Bunu yapmak için söz konusu ajanstan form almanız gerekir.doldur.Bu, raporunuzdaki bir borcu ödediğinizi kanıtlayacaktır.Her hata durumu, bunun bir hata olduğunu kanıtlamak için sizden belirli bilgiler gerektirir.Hataları düzelttikten sonra kendi kredi geçmişini onarmanın başka yolları da vardır.

Hâlâ açık olan kredi limitlerinize bakın.Borçlu olduğunuz tutarın kredi limitinize yakın olması kredi puanınızı düşürür.Kredi geçmişi onarımınızı hızlandırmak için yapabileceğiniz en iyi şey, bu bakiyeleri kapatmaktır.

Minimum ödemeden fazlasını yapın.Ödeyebildiğin kadar öde.Ayrıca, özellikle sık olduğunda, bunlar kredi raporunuzda gerçekten aleyhinize sayılacağı için ödemeleri asla geciktirmeyin.

Ücretlendirilen bazı kartlarınız varsalimite yakın, onları ilk indirenlere daha büyük ödemeler yapın.Bu, limiti aşan ücretlerden kaçınmanıza yardımcı olabilir.Her geç kaldığınızda 25$ arasında veya bakiyeniz kredi limitinize ulaştığında, kullanmadığınız kartlara her ay yüzlerce ekleyebilirsiniz.

Oturun vehangi kartların daha yüksek faiz oranlarına sahip olduğunu bulun ve bunlar için daha fazla ödeme yapmayı planlayın.Borcunuzu olabildiğince çabuk ödemek için bir plan yapın ve daha fazla borç biriktirmemek için elinizden gelenin en iyisini yapın.Kısa bir süre içinde, kredi geçmişi onarımınız kendini amorti edecektir.