Dogecoinin Yükselişleri ve Düşüşleri: Hala Yatırıma Değer mi?

Dogecoinin Yükselişleri ve Düşüşleri: Hala Yatırıma Değer mi?
0

Endeks fonlarından sıkıldıysanız ve bu çekici ve gizemli yeni alternatif yatırımlardan birine zar atmaya hazırsanız, birçok seçeneğiniz var. Bu seçeneklerden biri, bir Japon köpeği olabilir. Dogecoin (DOGE) tahtı elinde bulunduran Bitcoin’i geride bırakmayı vaat eden en yeni kripto para birimi olarak bir saniye daha beklemeye tahammülü olmayan herkesi kurtarmak için burada.

Dogecoin Nedir?

Dogecoin bir şaka coinidir ya da en azından bu amaçla piyasaya çıkarılmıştı. İki yazılım mühendisi, IBM’den Billy Markus ve Adobe’den Jackson Palmer, 2013’te Dogecoin’i, Bitcoin’in blok zinciri ününe yükselmesinden sonra ortaya çıkan tüm altcoin özentilerini yermek için yarattı. Logo olarak, aynı yıl viral olan Doge adlı şaka coini olarak bir Shiba Inu seçtiler. Bitcoin ve sınırlı miktarlarda bulunan diğer “deflasyonist” kripto para birimlerinin aksine, “enflasyonist” Dogecoin’de bir üst sınır yoktur.  Teknoloji meraklısı bir hiciv olarak başladı, ancak Palmer ve Markus yetenekli, deneyimli ve yaratıcı profesyonellerdi. Blok zinciri, iş kanıtı süreci ve para basma prosedürleri istikrarlı, verimli ve güvenliydi. Crypto wonks potansiyelini fark etti ve sahte para birimi çok gerçek bir takip toplamaya başladı.  Tesla CEO’su Elon Musk 2021’de Dogecoin hakkında tweet atmaya başladığında zaten kült statüsüne ulaşmıştı. Musk’tan gelen aksesuarlar, Dogecoin’i herkesin bildiği bir isim haline getirdi ve değerini yükseltti. Şu anda, özellikle sosyal medyada bahşiş vermek için en çok kullanılan altcoinlerden biri.

Dogecoinin Yükselişleri

Dogecoin’in Değeri Ne Kadar?

Tek bir Bitcoin’in 36.000$’dan dan fazla talep edilen fiyatıyla ertelenen yatırımcılar, karşılaştırmalı olarak Dogecoin’in bir pazarlıkla işlem gördüğünü bilmekten mutlu olacaklardır. 19 Mart itibariyle Dogecoin, jeton başına 0.0585 dolardan işlem görüyordu. Ancak CoinDesk’e göre, 4 Mayıs itibariyle fiyat 0,53 dolara kadar çıktı. Zaten satın almış insanlar için büyük bir kazanç. O zamandan beri 23 Haziran itibariyle 0,23 dolara düştü.

Dogecoin İyi Bir Yatırım mı?

Kriptoya yatırım yapmak, Walmart veya UPS hisselerini satın almak gibi değildir. İlk olarak, inanılmaz derecede uçucu bir yatırım. Ortak yatırımcıyı tedirgin edecek vahşi fiyat dalgalanmaları elbette eşit seviyede. Kripto para biriminin üretilme, dağıtılma, doğrulanma ve hesaplanma şekli, çoğu teknoloji meraklısı yatırımcıya tamamen yabancıdır. Herhangi bir banka, hükümet veya şirket tarafından desteklenmiyor ve herkesin onun hakkında konuştuğunu hissetmesine rağmen, kripto hala insanların büyük çoğunluğunun neredeyse hiçbir şey bilmediği ve neredeyse benimsemediği oldukça açık bir kavramdır. Kripto para birimine yatırım yapmak için dik bir öğrenme eğrisi var. Dogecoin’i yeni duyuyorsanız, gülümseyen bir köpek resmiyle süslenmiş hayali bir madeni paraya tek bir dolar yatırmadan önce araştırmaya zaman ayırmanız muhtemelen en iyisidir.

İlginizi Çekebilir