Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Döviz Hesabı Nasıl Açılır?
doviz hesabi nasil acilir
0

Birçoğumuzun çeşitli bankalarda bireysel hesaplara bulunmaktadır. Döviz hesabı da bir çeşit mevduat hesabıdır. Döviz hesabınızla birlikte siz de döviz sayın alabilir ve dövizdeki değişimlere göre kazanç elde edebilirsiniz. Kazanç elde etmek isteyen müşteriler, döviz hesabı nasıl açılır? Sorusunu sormakta ve merak etmektedir.

Vadeli Döviz Hesabı Ne Demek?

Normal şartlar altında herhangi bir bankada vadeli lira hesabı açtırabilir ve belli vadelerle faiz getirisi elde edebilirsiniz. Aynı şekilde vadeli döviz hesabı da açtırabilirsiniz. Böylece yatıracağınız dövizlerle birlikte yine döviz olarak faiz getirisi getirebilirsiniz.

Vadesiz Döviz Hesabı Ne Demek?

Bu hesap türü genellikle döviz ile işlem yapan, havale ya da ticari işlemlerini gerçekleştiren hesap türüdür.

Böylece gerçekleşecek olan kur farkı zararlarından kurtulmuş olursunuz. Sıradan bir vadesiz hesap gibi açtırabileceğiniz vadesiz döviz hesabı ile şubeler ve ATM ler aracılığıyla döviz hesabınıza döviz yatırabilir veya çekebilirsiniz.

Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Normal bir banka hesabı açılışından farksız olan döviz hesabı açtırmak isterseniz, istediğiniz bir bankanın şubesine gidebilir ve döviz hesabı açtırabilirsiniz. tabii ki gerekli belgeleri yanınızda götürmelisiniz. Hesabınız aktifleştikten sonra internet ve mobil şubeyi kullanmaya başlayabilir ve döviz hesabınızı yönetebilirsiniz.

Vadeli Döviz Hesabı Faizi Nedir?

Vadeli döviz hesabınızın ne kadar faiz getirisi sağlayacağını bankanızın belirleyeceği oranlara göre öğrenebilirsiniz. Her bankanın kendi belirlediği faiz oranları bulunmaktadır. Siz de bu faiz oranlarını kontrol edebilir en iyi teklif veren bankada döviz hesabı açtırabilirsiniz.

Vadesiz Döviz Hesabı Ne İşe Yarar?

Vadesiz döviz hesabınızla tıpkı lira hesabınızda olduğu gibi bütün işlemleri yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanabilir, ATM lerden para çekebilir, EFT yapabilir ve döviz kurundaki değişikliklere göre kazanç elde edebilirsiniz.

Son olarak faiz oranları ile belirtilmesi gereken son şey bankaların döviz mevduat faiz oranlarının değişiklik gösterdiğidir. Bu nedenle bankalarla iletişime geçmeli ve faiz oranları hakkında bilgi almalısınız.

Ayrıca bazı bankalar, vadeli bile olsa kullanıcılarına istedikleri zaman döviz hesabından para çekebilme imkânı tanımaktadır. Bu imkânı sağlayan bankalar döviz hesabı açtırmak açısından sizin için daha faydalı olacaktır.

Yazar Hakkında

Yorum Yap