Dronlar hayatımıza nasıl etki ediyor?

Dronlar hayatımıza nasıl etki ediyor?
0

Dronlar hayatımıza nasıl etki ediyor?

Bir drone, otonom uçuş gerçekleştirmek üzere uzaktan kumanda edilebilen çok motorlu bir hava aracıdır. Az sayıda drone, standart radyo kontrol ekipmanı kullanılarak uçurulabilir.

Dronlar, uzaktan kumandalı uçan hobiciler için daha büyük ve daha pahalı bir modeli uçurmanın bir yoludur ve ortalama bir radyo kontrollü araba, uçak veya helikopterden çok daha pahalıdır.

Drone’ları harika fotoğraflar ve videolar çekmek için kullanabilirsiniz, ancak aynı zamanda bir dizi ürünün teslimatında da kullanılabilirler. ABD’de ilk drone teslimatı geçen yılın sonunda Amazon’un Virginia Beach’te yaşayan bir müşterisine drone ile bir paket göndermesiyle gerçekleşti.

Drone’ları harika fotoğraflar ve videolar çekmek için kullanabilirsiniz, ancak aynı zamanda çeşitli ürünlerin teslimatı için de kullanılabilirler. ABD’de ilk drone teslimatı geçtiğimiz yılın sonunda Amazon’un Virginia Beach’te yaşayan bir müşterisine drone aracılığıyla bir paket göndermesiyle gerçekleşti.

Dronlar her geçen gün daha küçük, daha akıllı ve daha ucuz hale geliyor. Orman yangınlarında bile uçmaya başladılar ve polis artık onları protestoları izlemek için kullanıyor. Bu nedenle nasıl çalıştıklarını ve günlük hayatımız üzerindeki potansiyel etkilerini anlamamız çok önemli.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap