İçeriden Yeni Bir Kişi Olmak İçin Kolay Adımlar (2)

İçeriden Yeni Bir Kişi Olmak İçin Kolay Adımlar (2)
0

İçten Yeni Bir Kişi Olmak İçin Kolay Adımlar

Kişisel gelişim, ister başkaları tarafından görülsün ister görülmesin, bir bireyi geliştiren etkinliklere odaklanır.Kişisel gelişim için başlamak istiyorsanız – veya zaten bir yoldaysanız – bazı önerileri memnuniyetle karşılayabilirsiniz.Aşağıdaki makaledeki ipuçları, tam da bunu yapma yolculuğunuza yardımcı olacaktır.

İlham, kişisel gelişim için çok önemlidir.Kitaplardan, fikirlerden veya tarihi figürlerden ilham alabiliriz.Kişisel gelişim, mutluluk, amaç ve başarıya giden yolu bize göstermesi için kendi hayatımızda yaşayan rol modellerine de bakabiliriz.İçinde bulunduğumuz koşulların dışına ve ötesine bakarak, kendimize uğrunda çabalayacağımız yüksek bir hedef ve bu tür büyük hayalleri gerçekten gerçekleştirmiş biri (rol model) örneği veriyoruz.

Doyeni şeyler denemekten korkmayın.Bir şeyi denemek istiyorsanız, muhtemelen beğenip beğenmeyeceğinizi içten içe bilirsiniz.Birisi size bir şeyi denemeniz için baskı yaptığında, gerçekten ne yapmak istediğinizi düşünmelisiniz.

Egzersiz, değerli bir kişisel gelişim stratejisi olabilir.Araştırmalar, egzersizin Premenstrüel Sendrom (PMS) semptomlarını büyük ölçüde azaltabileceğini göstermiştir.Nedeni açık olmamakla birlikte, düzenli olarak aerobik faaliyetlerde bulunan kadınlar, sinirlilik, ruh hali değişimleri ve depresyon gibi yaygın PMS semptomlarından çok daha az etkilenir.

Kendini kazanmasaygı, her sabah uyanıp kendiniz hakkında olumlu bir düşünce yazmaya kendinizi zorlamak kadar basit olabilir.Zamanla bu olumlu düşünceler olumsuz düşüncelere ağır basmaya başlayacak ve beyniniz otomatik olarak bu şekilde düşünmeye başlayacak.Kötü benlik saygısı ile mücadele edilmesi zor bir şeydir, ancak her gün atacağınız küçük bir adımla bu mümkündür.

Alışkanlıklardan vazgeçmenin zor olduğunun farkına varmak önemlidir.Bir şeyi yapmaya karar vermiş olmanız, onu hemen değiştirebileceğiniz anlamına gelmez.Kendinizi alıştığınız şeye geri dönerken yakalayabilirsiniz.Bunun, istediğiniz değişikliği yapmanıza engel olmasına izin vermeyin.

Kendinizi bir kişi olarak geliştirmenize yardımcı olması için, iyi olduğunuz bir şey bulmayı düşünebilirsiniz.bir spor veya bir hobi.Güven kazanmanın en iyi yolu, iyi olduğunuz bir şey bulmanızdır.Kendinizi başarılı hissetmenizi sağlayacaktır.

İlerlemenizi günlük olarak listeleyin.Bu listeleri tamamladığınızda, onları atmak için acele etmeyin.Listelerin tamamlanmış olması, onlarla işiniz bittiği anlamına gelmez.İlerlemenizi koruyarak ve göstererek kendinizi çevrelemeye çalışın.Bu, sizi harekete geçirebilir ve hedeflerinize ulaşabileceğinizi gösterebilir.

Umarım yukarıdaki makale, kişisel gelişim yolculuğunuzda size yardımcı olur!Doğrudur, yaptığınız her ayar başkaları tarafından görülmeyebilir.Hiç şüphe yok ki, kaydettiğiniz ilerleme sizi devam etmeye teşvik edecek!Bir kişi olarak büyümek için yolunuza verilen önerileri uygulayın.

Yazar Hakkında

Yorum Yap