E-ticaret: Tarihsel Konuşma

E-ticaret: Tarihsel Konuşma
0

E-ticaret: Tarihsel Konuşma

E-ticaret, sürecin öncüleri başladığında geçici bir heves veya hile olarak görülüyordu.Elbette beklemeniz gereken bir ürünü satın almak için bilgisayar ekranına bağlı olmak tüketicilerin ilgisini çekmeyecektir.Yine de ilerleme kaydedildi ve satışlar gerçekleştirildi.

İlk çevrimiçi işlemlerle ilgili yaygın zorluklardan biri, kişisel finansal bilgilerin güvenliğiydi.Bilgisayar korsanları şifrelenmemiş verilere erişim kazandıkça, bu, birçok e-ticaret işletmesi için bir toplanma noktası oldu.Çevrimiçi iş yapmanın daha iyi bir yolu olmalıydı.

Şifrelemenin İlk Dönemi

Webopedia, şifrelemeyi şu şekilde açıklıyor: “Çevirisiverileri gizli bir koda dönüştürür.Şifreleme, veri güvenliğini sağlamanın en etkili yoludur.Şifrelenmiş bir dosyayı okumak için, şifresini çözmenizi sağlayan gizli bir anahtara veya şifreye erişiminizin olması gerekir.”

İşlemler şifrelendiğinde e-ticaretin anahtarları çevrimiçi ticarete geri verildi.Müşteri verilerinin gizliliği, e-ticaretin tüketiciler için bir kez daha uygun bir seçenek haline gelmesine olanak sağladı.

Birden küçük ev endüstrisi dünyası ve gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazaların uzantıları gelişmeye ve girişimciler isteyerek gelişmeye başladısiber sınıra ayak basıyorlar.

Bu, en son soyut varlıklarda iş yapmanın yeni bir yoluydu.İşletme sahipleri artık kesinlikle bir satış ekibine ihtiyaç duymuyordu, işletme kurmak için dışa dönük bir kişilik gerekmiyordu, işletme artık bir vitrin anlamına gelmiyordu.

Sınır Tanımayan İşletme

Daha fazla işletme, işletmelerinin küresel bir tarzda sunulabileceğini fark etmeye başladıkça olanaklar genişledi.

İş, bir kasaba, bölge ile o kadar ilişkilendirilmişti kiveya bölge, ancak çevrimiçi ticaret herhangi bir engel veya ayrım olmaksızın yürütülebilir.

E-ticaret, “herkese” iş dünyasını keşfetme fırsatı verdi.Seçkin ve ulaşılmaz olarak görülen şey, birden arkaik bir kavram haline geldi.E-ticaret, ‘ayrımcılık yapmama’ politikasıyla gelişti.Her yaştan, ırksal ayrımdan ve ekonomik seviyeden girişimci, genellikle tuğla ve harç işlerini daha da zorlaştıran kişisel tanım arenasından çok ürünü önemseyen dünya çapındaki bir müşteriye pazarlamada değer bulmaya başladı.

İlginç Bir Paradigma

Birçok e-ticaret mağazasında meydana gelen bir olgu, gerçek mekanda faaliyet gösteren mağaza satışları ya statik veyahafif bir düşüş.Bu, tüketicilerin satın alma kararlarında ve alışveriş modellerinde bir değişikliğe işaret ediyor gibi görünüyor.

Belki gelecekte, e-ticaret gelişmeye devam ettikçe daha fazla ürün tamamlama merkezi ve daha az fiziksel mağaza vitrini göreceğiz.birinci sınıf bir alışveriş alternatifi olarak steam.

Yazar Hakkında

Yorum Yap