En İyi Borsa Kitapları

En İyi Borsa Kitapları
en iyi borsa kitaplari
0

Borsayı kavrayabilmek için ihtiyaç duyacağınız pek çok bilgiyi bu kitaplardan edinebilirsiniz. Alanında tecrübeli kişiler tarafından kaleme alınan ve her biri yatırımcılar için neredeyse bir klasik haline gelen bu kitaplar seneler boyunca kazanılmış olan birikim ve deneyimlerle doludur. Ayriyeten bu kitaplar sadece bir kez okuyup da bir köşeye atamayacağınız ve ara sıra tekrardan okumak isteyeceğiniz türden kitaplar olma özelliğini taşımaktadır. Şimdi tüm zamanların en iyi borsa kitapları nelermiş, hep beraber inceleyelim.

Tüm Zamanların En İyi Borsa Kitapları Nelerdir?

1. Warren Buffett Tarzı: Robert G. Hagstrom Jr. Tarafından yazılan bu kitap, otoriter kişiliklerin tüm zamanları kapsayacak en yatırımcısı olarak nitelendirdikleri Warren Buffett tarzından bahsediyor. Milyon dolarlık servet birikimiyle hisse senedi piyasası içerisinde muhteşem başarılar elde eden Buffett’ın tarzını bir de yazar Hagstrom’dan okumalısınız. Kitap, New York Times’da bestseller olmasının yanı sıra dünya çapında da 1 milyonu aşkın okura ulaştı.

2. Bir Borsa Spekülatörünün Anıları: Artık bir borsa klasiği olarak bakılan Bir Borsa Spekülatörünün Anıları kitabı, borsa piyasalarındaki işleyişi ve fiyat devinimlerinin arka planındaki mantığı kavrayabilmeniz açısından kesinlikle okumanız gereken bir kitap olma niteliğindedir. 1923 senesinde kaleme alınmasına rağmen pek çok otorite ve yatırımcı bu kitabı önermeye devam ediyor.

3. Borsa’da Tek Başına: John Rothchild ve Peter Lynch ortaklığıyla kaleme alınan Borsa’da Tek Başına, ABD’de 600 bini aşkın satış sayısına ulaştı. Buna bağlı olarak da en çok satılan kitaplar listesinde kendine bir yer buldu ve Türkçe de dâhil olmak üzere toplam 6 dile çevirisi yapıldı. Borsaya yatırım yapma düşüncesi içinde olan her yatırımcının ‘hangi şirkete yatırım yapılmalı’ sorusuna yanıt veren bu kitap yatırımcılar açısından mühim bir rehber niteliği taşımaktadır.

Bir Diğer Peter Lynch ve John Rothchild Ortaklığı: Borsayı Yenmek

Bu kitap, borsada menkul kıymet seçmenin herhangi bir kaidesi ya da formülünün bulunmadığını, bunun bir sanat sayıldığını ve diğerlerinin kaçırmış olduğu fırsatları sizlerin nasıl yakalayabileceğinizi anlatan bir başka borsa klasiğidir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap