En İyi Yerli Bitcoin Borsası Hangisi

En İyi Yerli Bitcoin Borsası Hangisi
0

Bitcoin, bundan birkaç yıl önce ortaya çıkmış olan ve kripto para birimlerinin temelini atan kripto para birimidir. İlk çıktığı zamanlarda neredeyse hiç kimse tarafından rağbet görmeyen Bitcoin birimi, ilerleyen zamanlarda büyük yatırımcılar almış ve sınırlı sayıda olan yatırımcısına büyük miktarlar kazandırmıştı. Bunun yanı sıra giderek değerlenen Bitcoin, bir anda piyasaya birçok kripto para dahil olmasına sebep olmuş ve ortamın rekabetini artırmıştı. Bitcoin ile doğup gelişen kripto paralar, giderek çoğaldı ve günümüzdeki hallerini aldılar. Artan rekabet ile beraber, artan kripto para sayısı, borsalarda da artışa sebep oldu. Kripto paraların artışına bağlı olarak meydana gelen borsa artışında ise, insanların aklına en iyi yerli bitcoin borsası hangisi sorusu geldi. Bu soruya yanıt olarak birçok farklı borsa söylenebilir, ama ilk kurulan ve uzun yıllardır en kaliteli hizmet veren firma olan BTC-Turk borsası, birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu da bu borsanın daha değerli olmasına sebep olmaktadır.

Yerli Bitcoin Borsaları

Bitcoin’in ile beraber özellikle diğer kripto para birimlerinin yükselişi, birçok borsa oluşmasına olanak tanımış ve yabancı borsaların yanı sıra, yerli borsalar da artış göstermiştir. Bu artışla beraber yatırımcılar da, borsalara farklı yönlerde yön vermiş ve aralarından birkaçını en iyi hale getirerek tercih edilir kılmışlardır. Ülkemizde en çok tercih edilen Bitcoin borsaları ise şu şekilde sıralanabilir;

  • BTC-Turk
  • Bıtturk
  • Paribu
  • VeBitcoin
  • Ovis
  • Koineks

En Değerli Bitcoin Borsası

Ülkemizde en çok rağbet gören Bitcoin borsaları yukarıda sırası ile belirtildiği üzeredir. Fakat aralarında en çok tercih edilen borsa BTC-Turk borsasıdır. Bu borsa oldukça hareketli ve yüksek işlem kapasitesine sahiptir.

Neden BTC-Turk?

BTC-Turk borsası, Bitcoin’in çıkışıyla beraber kısa zaman sonra kurulan bir borsadır. İlk zamanlarında kimlik doğrulama ve işlem yapma hızının çok yavaş olmasından dolayı az şekilde tercih edilen bu borsa, günümüzde tüm problemlerini çözmüş ve en çok tercih edilen yerli Bitcoin borsası olmuştur. Ayrıca bu borsa, mobil uygulaması aracılığıyla da, dünyanın her yerinden rahatlıkla erişilebilir durumdadır.

İlginizi Çekebilir