Düştüğünüzde Size Yardımcı Olabilecek Harika Kendi Kendine Yardım İpuçları (2)

Düştüğünüzde Size Yardımcı Olabilecek Harika Kendi Kendine Yardım İpuçları (2)
0

Düştüğünüzde Size Yardımcı Olabilecek Harika Kendi Kendine Yardım İpuçları

Zor zamanlar geldiğinde, eski davranışlara ve başa çıkma becerilerine geri dönmek cazip gelirbunun bize herhangi bir iyilik yapması gerekmez.Kişisel gelişim, başa çıkmanın ve hayatınıza güç ve huzur getirmenin yeni yollarını öğrenmenin devam eden bir sürecidir.Aşağıdaki ipuçları yola başlamanıza yardımcı olabilir.

Kendi kendine yardım, yalnızca içeriden gelebilecek şeylerden biridir.Kötü bir alışkanlığı bırakmak ya da iyi bir alışkanlığa başlamak istiyorsanız, bunu size kimin söylediği önemli değildir.Bunu yalnızca başkası için yapıyorsanız hedeflediğiniz başarıyı asla gerçekleştiremezsiniz.

Varlığınız olumlu olmalıdır.Tanıştığınız her insanı olumlu yönde etkilemenizi sağlayacak bir felsefe benimsemeyi düşünün.Bu ister yeterlilik, ister pozitiflik, isterse diğer olumlu karakter özellikleri yoluyla olsun, etrafınızdaki dünyaya değerinizi göstermek çok önemlidir.Kendinizi olumlu bir şekilde tanıttığınızda kendinizi yeni müttefikler edinirken bulabilirsiniz.

Kendinize karşı çok sert davranmak, hayatı zor yoldan atlatmanın kesin yoludur.Hepimiz insanız ve bir çocuğu aşırı düzeltmek onun geri çekilmesine veya başarısızlık korkusuna odaklanmasına neden olacağı gibi, kendinize karşı sert olmak da cesaretinizi kıracaktır!Olumlu ve üretken bir yolda kalmanızı sağlamak için kendinizi mümkün olduğunca çok yönden teşvik etmeniz gerekir.

Güç ve dayanıklılık geliştirmek için düzenli olarak egzersiz yapın.Dayanıklılığınız olduğunda, günlük yaşamın zorluklarına dayanacak daha fazla enerjiniz olur.Bu, güveninizi artıracak, zihinsel berraklığınızı artıracak ve kişisel gelişim konusunda üstlendiğiniz her türlü çabayı sürdürmenize yardımcı olacaktır.Genel sağlığınız nasıl yaşadığınızı etkiler.

Kişisel gelişim söz konusu olduğunda, bir gecede sonuç beklememeyi bilmelidir.Bu çok sinir bozucu bir deneyim olabilir, ancak yalnızca emekleme hızında ilerleme bekleyerek kendinizi başarıya hazırlayın.Kendinizden çok kısa sürede çok fazla şey beklerseniz, ilerleme kaydedemediğiniz için pes etme olasılığınız çok daha yüksek olur.

Kişisel gelişiminizi ve motivasyonunuzu artırmaya çalışırken şunu unutmayın:Zaman ayırmaya değmeyeceğini düşündüğümüz şeyleri yaparken çoğu zaman motivasyonsuz kalırız.Zamanınızı neye harcadığınızı değerlendirin ve bunun hayatınızın diğer bölümleri için gerçekten gerekli olup olmadığına karar verin.Bu gezegende sınırlı bir zamanımız var, bu yüzden bu zamanı akıllıca harcadığınızdan emin olun.

Kişisel gelişim yoluna başlamaya çalışıyorsanız bu çok önemlidir.tam olarak ne istediğini bilmek.Kişisel gelişim, hayallerinizi gerçeğe dönüştürme sürecidir, dolayısıyla hayaller kısmı çok önemlidir.Hayatınızın nasıl olması gerektiğine dair bir resim oluşturun ve daima oradan çalışın.

Mutluluk ve huzur, herkesin içinde yaşamak isteyeceği bir ruh halidir ancak uzun zaman öncesine dayanan başa çıkma mekanizmaları,size aradığınız ruh halini sağlayamıyor.Kendinizi duyularınız ve sezgileriniz gibi yollarla geliştirmek, daha derin bir benlik duygusuna ve aradığınız huzurlu zihin durumuna olanak tanır.