Sağlığınız İçin Doğru Korumayı Almak (2)

Sağlığınız İçin Doğru Korumayı Almak (2)
0

Sağlığınız İçin Doğru Korumayı Almak

Sigortasız araba kullanır mıydınız?Ev sahibi sigortası olmadan ev almaya ne dersiniz?Elbette bunları yapmazsınız, peki neden en değerli kısmını sigortalamadan bir hayat yaşamaya çalışasınız ki?Sağlık sigortası ve bunun hayatınızla nasıl bağlantılı olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi okuyun.

Çocuklarınız hâlâ sizinle yaşadığı sürece artık sigortanız tarafından karşılanabilirler.26 yaşına gelene kadar (politika öncesi 19 değişiklikten itibaren).Bu, ailenizin artık sağlık sigortası primlerinden daha fazla tasarruf edebileceği anlamına geliyor. Bu nedenle, çocuklarınız hâlâ evde yaşıyorsa bu yeni yasadan yararlanmayı ihmal etmeyin.

Sağlık sigortasını seçerken,konumu aklınızda bulundurduğunuzdan emin olun.Sağlık sigortası fiyatları ve planları eyalete bağlı olarak farklı olabilir; bazı eyaletlerde sağlık sigortası fiyatları diğerlerinden daha yüksektir.En iyi fırsatları yakalamak için bölgenizdeki tüm sağlık sigortası planlarını ve fiyatlarını araştırdığınızdan emin olun.

Sağlık sigortasına ilişkin harika bir ipucu, sağlık sigortası poliçenizi her yıl gözden geçirmektir.Bunu yapmak iyidir çünkü güncel kalacak ve seçeneklerinizin ne olduğunu bileceksiniz.Ayrıca sigortalı olduğunuzu bilmediğiniz bir hastalık veya rahatsızlığa karşı sigortalı olduğunuzu da öğrenebilirsiniz.

Sağlık sigortasını araştırırken şunlara dikkat edin:Yapabildiğiniz tüm şirketleri araştırmaya zaman ayırırsınız.Etrafınıza bakıp her şeyi okuyacak zamanınız veya sabrınız olmadığını düşünüyorsanız, bir sigorta komisyoncusu tutmayı düşünmelisiniz.

Bir grup aracılığıyla sağlık sigortası yaptırın.İster bir çalışan grubu, ister bir sendika derneği veya belirli kategorilerdeki insanlarla çalışan başka bir kuruluş olsun, sağlık sigortalarının olup olmadığını kontrol edin.Grup üyesi olarak kaydolursanız birçok grup indirimli sağlık sigortası poliçeleri sunar; bu nedenle katılın!

Ebeveyninizin sağlık sigortası planının geçerli olacağı yaşa ulaşıyorsanızartık sizi kapsamıyorsa, COBRA’ya üç yıla kadar abone olabilirsiniz.COBRA nispeten ucuz bir çözümdür ve yeterli kapsama alanı sağlar.Başka bir sigorta planını tercih ederseniz yeni planınız yürürlüğe girene kadar COBRA’ya başvurmaya devam edin.

En iyi sağlık sigortasını en iyi fiyatlarla nasıl bulacağınızla ilgili çevrimiçi birkaç tarafsız makale okuyun.Çok sayıda harika bilgi bulabileceksiniz ve bu, sağlığınız için ihtiyaç duyduğunuz koruma için gerekenden daha fazlasını ödememenizi sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Asla ödeme yapmayınsigorta acentanız aylık primlerinizi.Sağlık sigortası ödemeleri her zaman doğrudan sigorta şirketine yapılmalıdır.Ortada bir adam olmadığında hata yapma şansı azalır.Şirkete doğrudan çevrimiçi ödeme yaparsanız, her ay banka ekstrenizde güncel ödeme kayıtlarına da sahip olursunuz.

Bu makaleyi okuduktan sonra, daha hazırlıklı olmalı ve ödemeyle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmalısınız.sağlık sigortasının önemli bir konusudur.Her ne kadar korkutucu ve zor bir konu gibi görünse de öyle olmak zorunda değil.Artık, istismar edilmeyeceğinizden emin olarak acentenin ofisine gidebilirsiniz.