Golf topları

Golf topları
0

Golf Topları

Özet: Golf toplarına yerleştirilmiş teknolojiye şaşıracaksınız.Patlayıcı enerjiye dönüşen basınçlı çekirdekler, hava ikmalini sağlayan çoklu icosahedronlar, modern çağın golf topları roket bilimidir.

Golf toplarına yerleştirilmiş teknolojiye şaşıracaksınız.Kuş tüyü dolgulu deri yastıklardan, düşük güçte uzun mesafe sağlayan iki parçalı düşük sıkıştırma işlemine ve hava ikmalini sağlayan çoklu icosahedronlara kadar… Bu teknolojiyi sağlayanların NASA mühendisleri olduğuna oldukça ikna olacaksınız.

Roket bilimi teknolojisine sahip küçücük bir top için, golf toplarının oldukça eski bir geçmişi vardır.Ayrıca, radikal bir bilimle ortaya çıkan her golf topunda oyunun kurallarının da değiştiğini yeterince söyleyebiliriz.

İlk golf topu, içi tavukla doldurulmuş deri bir toptu.ve kaz tüyü.Sıkıca dikilen bu golf topları, bir tüy yağmuru içinde parçalanana kadar yeşil alanda güzel bir yuvarlanma sağlar.Bu toplar, tüylerin titiz bir şekilde kaynatılması ve topların kolayca dağılmaması için elle birbirine dikilmesi nedeniyle çok pahalıdır.Görüyorsunuz, golf en başından beri kraliyet ailesi tarafından oynanmak üzere tasarlanmıştı.

Bir sonraki sapkın top Gutta-perka lateksiydi;aynı adı taşıyan bir ağaçtan elde edilen özsuyu.Kimyasal olarak güta-perka, kauçuğa biraz benzeyen, ancak daha sert özelliklere sahip ve ayrıca kırılgan olmayan bir politerpendir.Güta-perka golf topları oyunda devrim yarattı, sahada daha iyi yuvarlanma, suya karşı direnç sağladı (tüylü deri golf topları, özellikle su çekirdeğe girdiğinde ağırlaşma eğilimindedir) ve tüylü duşları bayanlar için büyük ölçüde ortadan kaldırdı.’ hoşnutsuzluk.

Daha sonra, beceriksiz bir güta-perka golf topu üreticisi, oyuncuların gözlemlediği gibi aslında daha gerçekçi bir uçuş yapan, kötü biçimli toplardan oluşan bir grup saldığında, bu tür golf toplarıdesenler ve izlenim ile en yeni radikal kavram oldu.Bu nedenle, üretimdeki golf topları, eşit bir desen oluşturan kalıplar ve presler üzerinde şekillendirilmeye başlandı.

Daha sonra, en aerodinamik tasarımın bu test çılgınlığı sırasında, çukur fikridesen hayata geçirildi ve ilk çukurlu golf topları 1908’de kullanıldı.

İlk modern top 1 Ocak 1939’da ortaya çıktı. Şimdi, ağırlık ve boyutun United States Golf tarafından standartlaştırılmasıyla tamamlandıDerneği ve St Andrews Kraliyet ve Antik Golf Kulübü, modern çağın golf topları roket bilimidir.Çeşitli teknolojik buluşların bir melezi olan titanyum bileşikleri, minimum enerjiyi patlayıcı enerjiye dönüştürmek için basınçlı çekirdek, golf toplarının üzerine golf kulüplerinin sahip olabileceğinden daha fazla teknoloji yerleştirildi.Ve yine de telif hakkı tarafından oynanmaları amaçlanıyor, ancak elbette bu tüy yağmurları olmadan.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap