Goodnewsamerica.us Amerika’yı Bilgilendirmek İçin Açık Kaynak Kullanıyor

Goodnewsamerica.us Amerika’yı Bilgilendirmek İçin Açık Kaynak Kullanıyor
0

Goodnewsamerica.us Amerika’yı Bilgilendirmek İçin Açık Kaynak Kullanıyor

Atlanta, GA, 13 Temmuz 2004 – Çevrimiçi haber dünyasında rekabet çetin olabilir.Bu dünyanın en yeni üyesi olan goodnewsamerica.us, bu dünyada bir oyuncu olmak istiyor ve bunu Açık Kaynaklı yazılımla yapmayı planlıyorlar.Mesajlarını iletmek ve işlerini çok daha kolay ve verimli hale getirmek için e107 İçerik Yönetim Sistemini seçtiler.Hem Açık Kaynaklı hem de ticari 600’den fazla rakip sistem olduğu için bir CMS seçmek kolay değil.

“e107 sistemini kullanmak bize esneklik ve dünyanın her yerinden anında ekleme/düzenleme/silme işlevselliği sağlıyorgoodnewsamerica.us Baş Editörü Ernest Fretwell, “Web erişimi olan her yerde” dedi.”Bu güçlü bir artı. PHP Nuke gibi Açık Kaynaklı CMS sistemlerinden Red Dot Solutions gibi ticari CMS sistemlerine kadar pek çok farklı sistemle oynadık ve denedik. Eklenti kodlamanın ve oluşturmanın kolay olduğu bir şeye ihtiyacımız vardı.işlevselliği anında açıp kapatabileceğimiz bir yer. Arka uçta şık ve hızlı olduğu için E107 bizim için çalışıyor. Ayrıca e107 kullanan topluluğun tüm Açık Kaynak seçenekleri arasında en arkadaş canlısı ve en yararlı olduğunu gördük.”

Goodnewsamerica.us, editörlerinin Amerika için neyin iyi olduğuna inandığına dair haberleri size ulaştıran vatansever bir haber bağlantı kaynağı olarak lanse ediyor.Önyargılarıyla ilgili hiçbir sorun görmüyorlar.Fretwell, “Amerika için önemli olduğuna inandığımız hem yerel hem de uluslararası haber hikayelerini araştırıyor ve bunlara bağlantılar yayınlıyoruz. Amerikan yanlısı olmakla ilgili hiçbir mazeret veya kemik ileri sürmüyoruz”, diyor.”Sizi iyi haber olduğunu düşündüğümüz yöne yönlendirmeye çalışıyoruz, ancak gönderdiğimiz her şey iyi haber değil. Sitede, okuyucuların haber göndererek veya güncel olayları tartışarak katılabileceği bir topluluk duygusunu teşvik etmeye çalışıyoruz.”

Bağlantılarını nasıl bir araya getirdikleri sorulduğunda, goodnewsamerica.us bunun “mevcut olan herhangi bir kaynaktan gelen haberleri okumak ve gezinmekten” kaynaklandığını söylüyor.Sekmeli tarama özelliği ve pop-up’lara, hizmetlerin ele geçirilmesine ve kötü amaçlı yazılımlara karşı güvenlik açıklarının olmaması nedeniyle “tıklama yöneticilerinin” Web’de haberlerde gezinmek için Mozilla Firefox tarayıcısını kullanması gerekir.

“Tıklama ustaları”, goodnewsamerica.us politika standartlarına uyan haberlerin bağlantılarını toplar, ardından bağlantılar onaylanır ve sitede yayınlanır.Sistemin dahili haberleşme özelliğinden dolayı tüm süreç 30 saniyeden az sürebilmektedir.Fretwell, “Basit bir amaç için basit bir sistem” diyor.Neyi ve nerede sörf yaptıkları sorulduğunda Fretwell, Free Republic, Drudge ve Fox News’in “muhtemelen en çok izlediğimiz siteler – özellikle de FR, çünkü bu FReeper’lar haberleri İnternet’teki diğer tüm topluluklardan daha hızlı aldıkları için” itiraf ediyor..

Bir goodnewsamerica.us sitesi üyesi byarst ile yapılan bir IRC röportajında ​​”harika içeriğin ve güncel haberlerin yanı sıra, kullanımı çok kolay olduğu için beğendim. Hiçbir şey gizli değilve isterseniz, istediğiniz tüm haberleri almak için ana sayfadan asla ayrılmanıza gerek kalmaz. Ekstra içeriği akıllıca gizleme ve gösterme yöntemleri, her şeyi derli toplu ve kolayca erişilebilir kılar. Tasarım o kadar basit ki, haberlerin kendisi için konuşmasına izin veriyor. Hiçbir resim, reklam veya açılır pencere içermemesi, onu İnternet’teki en hızlı haber sitesi yapmaz.”

Siteye bir göz atmak, hemen doğru çıkıyor.Çok yumuşak renkler ve ana başlıklara gösterilen cesur dikkat, sitenin gözleri yormamasını sağlar.Elbette kutu gibi ama HTML’nin çalışma şekli bu.Sitenin yönetim arka ucuna sanal bir tur atmak da tutarlı bir şekilde basit ve anlaşılırdır.

“‘.us’ alan adı uzantısı tesadüfi değildi”, diyor Fretwell.”Bu sitenin olabildiğince Amerika yanlısı olmasını istiyoruz, özellikle de ülke savaş halindeyken. En Büyük Nesil harekete geçti ve dünyayı kurtardı ve şimdi sıra benim nesillerimde”. Biz sadece savaşı kazanmak için elimizden geleni yapıyoruz.”

Yazar Hakkında

Yorum Yap