Google Adsense Manuel Pin Doğrulama | %100 Çözüm

Google Adsense Manuel Pin Doğrulama | %100 Çözüm
google adsense 1
0

Google’ ait reklam servisi olan Adsense, ödemelerinizi alabilmeniz için en önce sizlerden adresinizi ve banka hesabınıza ait bazı bilgileri doğrulamanız için istek gönderiyor. Bazen hesaplarınızın şüpheli hissedip, sizden hesabınıza ait kimlik doğrulaması hakkında istekler gönderebiliyor. Bu doğrulamaların yapmadığınız takdirde hesaplar doğru düzgün çalışmaz, ödeme alınamaz, sayfada ihtar mesajlarıyla sıkça karşılaşırsınız.

Ekranınızda adres doğrulamaları boyunca sizi meşgul edecek uyarıyı görebilirsiniz “Adres doğrulamasını yapmadığınız için ödemeleriniz şu anda durdurulmuştur. Adsenseye ait adres doğrulamaları elektronik posta kanalıyla yapılmaktadır. Standart bir posta içerisinde, sizlere bir pin gönderiliyor, Google adsense manuel pin doğrulama olan bu pinler posta veyahut ptt aracılığıyla sizlere ulaşmaktadır. İşte sıkıntı tam olarak burada başlıyor.

Google Pin Ulaşmama Sorunu Nedir?

Postalar adrese ulaşmaması ile başlamaktadır. Google adsense manuel pin doğrulama adres için upuzun bir vakit, posta kanalıyla gönderilmiş olan pin kodunun beklenmesi ile bu sorun oluşmaktadır.

Ptt hızının diğer takipli gönderilere göre daha yavaş olduğu için pin postalarının kişiye ulaşmasına asla olasılık verilmediği gibi vaziyet postayla adreslere gönderilmesine rağmen kişiye ulaşmaması sorunu ile karşı karşıya kalınıyor. Bu vaziyet yerlere nazaran değişim göstermekte olsa da şayet şanslıysanız, bulunduğunuz bölgedeki posta işletmelerinin kalitesine kalmış bir durumdur.

Adsense Pin Postasının Gelmediği Durumlarda Ne Yapılmalı?

Toplam dört tane pin isteme hakkınız bulunmaktadır. Bir ay içerisinde pinin tarafınıza ulaşması tamamlanmadıysa yeni bir pin talebinde bulunma hakkına sahipsiniz. Gelecek bütün pinler kullanılabilir halde olacaktır. Yeni bir pin isteğinde bulunduğunuzda önceki pin iptal olmamaktadır. Bu sebeoten dolayı elinize ilk ulaşacak pini kullanma şansınız vardır. Eğer istediğiniz pinler size posta yöntemiyle ulaşımı tamamlanmadıysa manuel olarak doğrulama yapabilirsiniz.

Manuel doğrulamanın tamamlanması için dört kez pin istemek zorundasınız. İlk üç pin talebinin size ulaşımı sağlanmadığı takdirde dördüncü bir istek hakkınız kalır. Bu dördüncü talebin kullanılmasının ardından, beklemeye ihtiyaç duymaksızın manuel doğrulama yapılabilmektedir. Şayet daha erken başvurmak isterseniz talebinize onay verilmeyecek ardından beklemeniz istenecektir. Zaten dördüncü başvuruyu yapım süresine kadar, manuel istek formu size görünmemektedir.

Adsense Manuel Pin Doğrulama Işlem Adımları

Yukarıda bahsedilen adımların başınıza gelmemiş olduğu durumlar varsayılarak posta kodu beklemek yerine manuel doğrulamayı isteme şansınız vardır.

İşlem adımları ise şöyledir:

  • Fatura adresini doğrulayın adlı bu ibarenin üzerinde ‘Doğrula’ butonuna tıklayalım.
  • Sayfası açılan pin kodunuzu girin ibaresinin sağ köşedeki seçenekler kısmından yardım yazan kısma tıklayıp yardım sayfasına ulaşalım.
  • Yardım bölümündeki yukarıda bulunan kısımı bulup, pin sorun gidericisini deneyin bölümünü seçelim.

Manuel doğrulamanın tamamlanabilmesi için yukarıda bulunan adımları eksiksiz yapmış olmanız gerekmektedir. Kazancınızın doğrulama eşiği ortalamasının üstünde olması gerekmektedir. Adsense pin talebinin postayla tarafınıza ulaşmamış olması, üç defa müracaat yapılmış olması ve dördüncü başvuruyu da yaptıktan sonra derhal bu işlemlere başlanılması gerekmektedir.

Adsense Manuel Pin Doğrulama Sırsaında Kabul Edilebilir Belgeler

Adın ve kişisel adresin olduğu ne olduğu farketmeksizin herhangi bir faturayı gönderme imkanına sahipsiniz. Bu faturaya dijital bir ortamdan erişme şansına sahipseniz dijital ortamda kopyasının pdf yada ekrana ait ekran alıntısını gönderebilirsiniz. Basılmış halde bulunan bir adet faturanız var ise bu faturanın görüntüsünü okunaklı olacak bir biçimde fotoğrafını çekip gönderme imkanına sahipsiniz.

Aslında ikametgahınızın bu iş amacıyla en müsait belgedir fakat Google şu anda bu belgeyi kabul etmemektedir. Muhtemel yakın bir vakitte kabul edilecek hatta posta olarak gönderme yapılarak adres doğrulamak yerine birçok bölgede olduğuna benzer biçimde resmi belgey ile adres doğrulaması yapılmaya başlanacaktır.

Belgelerin Tamamlanması Sonrası Ne Yapılmalı?

Adresin veyahut adın yazdığı herhangi bir faturanın dosya seçme bölümüne tıklayıp gerekli belgeleri yükleme yapın ve ardından formu gönderin. Talebin oluştuğuna dair bir elektronik posta alırsınız. Elektronik posta içeriği iyice kontrol edilmeli ve gönderdiğiniz belgeleri kendi bilgileriniz dahilinde onanmalıdır.

İlginizi Çekebilir
Tekno Web Site 028 9

Yazar Hakkında

Yorum Yap