Google Sayfa Hızı nedir?

Google Sayfa Hızı nedir?
Tekno Web Site 028 1
0

Bir web sitesi oluştururken bir web sitesinin nasıl göründüğüne öncelik vermeniz normaldir. Sonuçta, bir ziyaretçinin web sitenize tıkladığında gördüğü ilk şey budur. Ancak, ya sayfanız çok yavaş yüklenir de, insanlar sayfanızdaki ilk içeriği görmeden önce sayfanızdan ayrılırsa? Sonuç olarak, tasarımın yanı sıra siteyi hız için optimize etmeyi de düşünmelisiniz. Zaten çok düşük performans göstermeye başlayan tamamen işlevsel bir web siteniz varsa, endişelenmeyin, mevcut bir siteyi hız için optimize etmek de mümkündür. Googlesayfa hızı, web sitenizin ne kadar hızlı yüklendiğini değerlendiren bir dizi ücretsiz araçtır. Ayrıca, web sitenize biri mobil diğeri masaüstü için olmak üzere 100’e kadar iki hız puanı verir.90 veya üzeri bir puan hedeflemelisiniz. 50’nin altındaki bir puan resmi olarak yavaştır ve acilen iyileştirilmesi gerekir. Neyse ki, aşağıda WordPress site hızınızı artırmak için bazı önerimiz var. Google PageSpeed ​​Insights sayfasına gidip URL’nizi yazarak web sitenizin performansını kontrol edebilirsiniz. Google PageSpeed ​​puanlarınızı düzenli olarak kontrol etmeye ve zaman içinde iyileştirmeye çalışmaya değer.

Google Sayfa Hızı

Google Sayfa Hızı ​​neden önemlidir?

Genellikle WordPress’e yeni başlayanlar, web siteleri onlar için hızlı yükleniyorsa hızlı olması gerektiğini düşünür. Ancak önbelleğe alma, tarayıcı konumu ve diğer çeşitli faktörler nedeniyle siteniz genellikle sizin için diğer kullanıcılara göre daha hızlı yüklenir. Hızlı bir WordPress web sitesine sahip olmak, günümüzün hızlı tempolu dijital dünyasında hayati önem taşımaktadır. Kullanıcılar genellikle son derece sabırsızdır ve yüklenmesi çok uzun süren sitelerden çıkarlar. Bu, siteniz yavaşsa, çok fazla web sitesi trafiği kaybedebileceğiniz anlamına gelir. Buna ek olarak hız, kullanıcıların sitenizle nasıl etkileşime girdiğini ve sitenizle nasıl etkileşim kurduğunu etkiler. Sonuç olarak, daha hızlı siteler daha fazla satış, kayıt, bağış ve diğer dönüşümler elde eder; bu nedenle site hızınızı artırmak, kârlılığınızı iyileştirebilir.

Son olarak, sayfa hızı bir arama motoru sıralama faktörüdür. Siteniz özellikle mobilde ne kadar hızlı yüklenirse, arama motoru sonuç sayfalarında o kadar üstte gösterilir.

Özetle: daha hızlı site = daha fazla trafik + daha fazla etkileşim

Yazar Hakkında

Yorum Yap