Kişisel Gelişiminizde Size Yardımcı Olacak Harika İpuçları 2

Kişisel Gelişiminizde Size Yardımcı Olacak Harika İpuçları 2
0

Kişisel Gelişiminizde Size Yardımcı Olacak Harika İpuçları

Kişisel gelişimle ilgili düşünceler genellikle kişinin hayatındaki, bir miktar öz değerlendirmeye olanak sağlayan açık veya belirsiz göstergelerden kaynaklanır.Kişisel gelişiminizin, sürdürmeyi ve geliştirmeyi umduğunuz hedefler, sorumluluklar ve ilişkilerle uyumlu olmasını sağlamak son derece önemlidir.

Endişe ve korku genellikle bireyin (ya da reddetme) hayatta her şeyin kesin olmadığını kabul etmek;Bir şeyin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği de dahil olmak üzere tüm ayrıntılarını bilmek imkansızdır.Belirsizliğin gerçek doğasıyla yüzleşerek bu kaygıyı ortadan kaldırın.Tüm zihinsel kaynaklarınızı endişe verici olası bir sonuca odaklamak, olayın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bile belirlemez.

Bol bol dinlenin.İyi bir gece uykusu yalnızca hastalıkları önlemekle kalmayacak, aynı zamanda zihninizin dinç olmasını ve önünüzdeki günlük görevlere hazır olmasını da sağlayacaktır.Yeterince uyumamak sizi asabi ve huysuz yapabilir ve yaptığınız her şeyi tam anlamıyla engelleyebilir.Güzellik uykunuzu eksik etmeyin.

Daha iyi olabilmek için her gün en iyi şekilde görünmeniz gerekir.Kendinizi iyi görünmeye zaman ayırırsanız, kendinize çok fazla güvenirsiniz.Olduğunuz kişi olduğunuz için gerçekten mutlu olacaksınız ve bir daha asla kendiniz hakkında kötü düşünmeyeceksiniz!

Bilinecek her şeyi bildiğinize inanma tuzağına düşmeyinherhangi bir konu.Ruhsal, duygusal ve fiziksel benliğinizi geliştirmek için her zaman öğrenmeniz ve büyümeniz gerektiğini kendinize hatırlatın.Bu hayatta gerçekten çok az şey bildiğinizi ancak her gün öğrenmeye devam edebileceğinizi kabul edin.

Uğruna yaşayacak bir şeyler bulun.İster bir hobi olsun, ister başkalarına yardım etmek ya da sahip olduğunuz bir hayal olsun, uğruna yaşayacak ve uğruna çalışacak bir şey bulmak hayatınızı çeşitli şekillerde geliştirecektir.Motivasyon, sizi meşgul tutmanın ve her geçen gün kendinizi geliştirmenizi sağlamanın güçlü bir yoludur.

Depresyonla mücadele ediyorsanız birçok türde çiğ meyve ve sebze, soya içeren bir diyet uygulayın.fasulye, tam tahıllar, kuruyemişler, tohumlar, esmer pirinç ve baklagiller.Bu, vücudunuzdaki serotonin düzeyinin artmasına ve depresyona eşlik eden bazı belirtilerin doğal bir şekilde hafifletilmesine yardımcı olabilir.

İnsanlara nasıl davrandığınız konusunda dikkatli olun.Başkalarına gereksiz yere zalimce davranmak neredeyse hiçbir zaman sizin lehinize sonuçlanmaz.Yapabildiğiniz zaman arkadaş edinin.Birisiyle iyi geçinemiyorsanız, en azından onunla bir tür medeni ilişki kurmaya çalışmalısınız.

Büyümeye devam ettikçe, emin olungeriye dönüp bulunduğunuz yere bakmak için zaman ayırmanız gerekir.Bu, meydana gelen tüm olumlu değişiklikleri görmenizi sağlayacaktır.Kişisel gelişim yolunda bazen gerçekte meydana gelen tüm değişiklikleri görmek zordur.Yani geriye dönüp baktığınızda, yaptığınız şeyin işe yaradığını ve bunun da sizi motive edeceğini görebilirsiniz.

Kendinizi tam olarak değerlendirmenizi ve kişisel gelişiminizi doğru yönde yönlendirmenizi sağlayacak bir hareket.Daha arzu edilen yönler, hayatta başarılı olanı başarısız olandan ayıran olgunluğun ve sorumluluğun bir işaretidir.Kendinizi kişisel gelişim konusunda yüksek bir farkındalığa ulaşmaya ve bunu sürdürmeye adarsanız, gelişiminiz birçok olumlu şekilde kendini gösterecektir.

İlginizi Çekebilir