Pazarlama Stratejileriniz İçin RSS Haber Kaynaklarının Gücünden Yararlanın

Pazarlama Stratejileriniz İçin RSS Haber Kaynaklarının Gücünden Yararlanın
0

Pazarlama Stratejileriniz İçin RSS Haber Kaynaklarının Gücünden Yararlanın

RSS haber akışları, viral pazarlama oyununda harika bir iletişim biçimidir ve düzgün yönetildiğinde,bu yayınlar önemli miktarda internet trafiği getirebilir.RSS’nin anlamı aslında çok net değil.RSS, Gerçekten Basit Dağıtım anlamına gelebilirken, diğerleri onun Zengin Site Özeti veya Zengin Dağıtım Standardı olduğuna inanır.RSS dizininin yaratıcısı Netscape olarak kabul edilir.Mart 1999’da piyasaya sürüldü ve haberleri veya bilgileri birleştirmek için kullanılıyor ve genellikle bloglarla ilişkilendiriliyor çünkü bloglar içeriklerini dağıtmak için bir RSS haber akışı kullanıyor.Bu RSS beslemeleri, içeriğin 7/24 güncellendiği RSS dizinlerinde bulunur.

RSS dizinlerinin en güzel yanı, kategorize edilmiş olmalarıdır ve böylece bilgi bulmayı kolaylaştırır.

RSS haber akışlarından nasıl yararlanabilirsiniz?

RSS haber akışlarını çevrimiçi pazarlama ve arama motoru optimizasyon aracı olarak kullanabilirsiniz.Nasıl bir web sayfasını optimize etmek görünürlüğü artıracaksa, uygun şekilde optimize edilmiş bir RSS haber akışı da öyle olacaktır.RSS beslemenizin görünürlüğünü artırmanıza yardımcı olacak birkaç basit ipucunu izleyin.

Kendi içeriğinizi veya makalelerinizi yayınlıyorsanız, artık RSS’yi de dahil etmeye başlayan makale dizinlerine gönderebilirsiniz.İnsanlar internette Bilgi için bulunurlar ve web siteleri bu bilgileri içerir.Web sitesi sahipleri, okuyucularının ihtiyaçlarını karşılamak için günlük olarak yeni ve güncel bilgilere ihtiyaç duyar.

Kanal başlığı, RSS haber akışınızın en önemli yönlerinden biridir.Anahtar kelime açısından zengin olmalı ve RSS beslemesinin genel temasıyla ilgili olmalıdır.Kanal başlığı önemlidir, çünkü RSS beslemesine ilk bakıştır ve sıradan internet sörfçüsünün dikkatini çekecek olan şeydir.Ayrıca RSS dizinlerinin ve arama motorlarının birçoğu, beslemeyi dizine eklemek için RSS beslemesinin kanal başlığındaki bilgileri kullanır; bu nedenle, bilgilerin beslemedeki içerikle alakalı olması önemlidir.

Kanal açıklaması, RSS haber akışının temasını genişletir ve içeriğine ilişkin bir genel bakış sunar.Kanal açıklaması ilgili anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini içermelidir ancak tıpkı kanal başlığı gibi okuyucunun dikkatini çekecek şekilde yazılmalıdır.

RSS beslemesi öğe başlığı gerçekten başka bir şey değilbir başlıktan daha fazla ve bir web sayfası başlığına benzer, bu, okuyucunuzun ilgisini çekme fırsatınızdır.Öğe başlığında ilgili anahtar kelimelerin ve anahtar kelime öbeklerinin kullanılması, belirli içeriği arayanlara yardımcı olacaktır.

RSS haber beslemeleri, bir arama motorunda kullanılanlarla aynı teknikler kullanılarak arama motoru için optimize edilmelidir.web sitesi, dilbilgisi ve uygun noktalama işaretleri önemlidir ve içeriğinizin kalitesi hakkında çok şey söyler.

Bir RSS beslemesindeki eski öğeleri kaldırın ve beslemelerin hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlamak için içerikleri arşivleyinRSS okuyucularında.Üçüncü taraf barındırma hizmeti kullanıyorsanız, çok büyük olan yayınlar kesilecek veya hiç görüntülenmeyecektir.

RSS haber kaynağınıza görsel olarak çekici olması için bir resim ekleyin.RSS okuyucu.Çoğu RSS okuyucusu, içeriğin üzerinde bir resim görüntüler ve bu, bir marka logosunu sunmanın ve tanınırlık sağlamanın harika bir yoludur.Bozuk bağlantılardan kaçınmak için resmin tam URL’sini eklediğinizden emin olun.

RSS haber akışlarının pazarlama yeteneğinde ve biraz bilgiyle gerçek bir güç vardır;siz de bu harika yeni pazarlama aracından yararlanabilirsiniz!

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap