Sağlık Sigortası Bu Makaleyle Kolaylaştırıldı (4)

Sağlık Sigortası Bu Makaleyle Kolaylaştırıldı (4)
0

Sağlık Sigortası Bu Makalede Kolaylaştırıldı

Sağlık sigortası hakkında bilgi istiyorsunuz ve bu bilgilerin anlaşılması kolay bir formatta olmasını istiyorsunuz.Eğer durum buysa, bu makale tam size göre olacaktır.En önemli ipuçlarından ve yönergelerden bazılarını hızlı bir şekilde özümseyebileceğiniz şekilde sıralayacağız.

Yeni sağlık sigortasına başvuruyorsanız eski sigortanızı bırakmadığınızdan emin olun.sağlık sigortası sona erer.Bu hiç de iyi görünmüyor.Herhangi bir nedenle eski sigortanızın yeni bir sigorta bulamadan iptal edilmesi gerekiyorsa COBRA’ya (Konsolide Omnibus Bütçe Uzlaştırma Yasası) başvurabilirsiniz.

Her zaman tetikte olun:yeni indirimler.Örneğin, eğer bu yıl muafiyetinizin tamamını kullanmazsanız, birçok sigorta şirketi size gelecek yıl indirim sunacaktır.Bazı şirketler, sağlıklı kalmanıza yardımcı olmak amacıyla size yiyecek veya spor salonu üyeliği gibi sağlıklı ürünler için hediye kartları veya kuponlar gönderir ve bu da hak talebinde bulunmanızı engeller.

Daima en yeni sağlık sigortası kartınızı yanınızda bulundurun.Sağlık sigortanız size postayla yeni bir kart gönderir göndermez kartı cüzdanınıza koyun.Eskisini parçalayıp atın.Sağlık sigortanız size sadece estetik amaçlı yeni kartlar göndermiyor.Genellikle bu, bir şeylerin değiştiği anlamına gelir.

Sağlık sigortası planınızı seçerken Sağlık Harcama Hesabını göz önünde bulundurun.Bir HSA, normalde planınızın karşılamadığı beklenmedik sağlık harcamalarını karşılayabilir; böylece daha az maliyetli bir plan seçip paradan tasarruf edebilirsiniz.HSA, size neyin kapsandığı ve kapsanmadığı konusunda daha fazla hareket alanı sağlar, böylece bunu kayropraktik gibi tedavilerde kullanabilirsiniz.

Sağlık sigortası planına kaydolmadan önceMevcut en iyi fiyatı aldığınızdan emin olmak için en az 3 farklı teklifi farklı şirketlerle karşılaştırmalısınız.Tam bir sağlık sigortası planı alamadığınız ve tek seçeneğiniz bunlar olmadığı sürece indirim kartları ve tazminat planları ile uğraşmayın.

Aileniz için ikincil bir poliçe almayı düşününkaza kapsamı için.Çocuğunuz varsa bu tür bir sigorta cankurtaran olabilir.Primler yalnızca kazaları kapsadığı için genellikle ucuzdur.Normal sigortanızın belirli hizmetleri karşılamadan önce muafiyetleri yüksekse, bu harika bir seçim olabilir.

Özel sağlık sigortanızın prim oranlarının kısmen belirlendiğini biliyor muydunuz?kilona göre mi?Eğer 30 kilo fazla kiloluysanız, daha fazla sağlık sorunu yaşama ihtimaliniz nedeniyle oranlarınız önemli ölçüde artacaktır.Fazla kilolu olmak yalnızca sağlığınızı değil, cüzdanınızı da etkiler.

Pahalı işlemlere girmeden önce sağlık sigortanızın önceden izin gerektirmediğinden emin olun.Hiçbir zaman sağlık sigortanızın her şeyi karşılayacağını varsaymayın.Pahalı bir işlemin yapılmasına ihtiyacınız varsa, önce sağlık sigortanıza başvurun.Önceden izin gerektirmediğinden emin olun.Varsa alın.

Sonuç olarak, sağlık sigortasıyla ilgili en önemli hususlardan bazılarını size sunduk.Sadece bir şeyler öğrenmekle kalmayıp aynı zamanda uygulayabileceğinizi de umuyoruz.Tavsiyelerimize uyun ve bu konuda uzman olmaya bir adım daha yaklaşın.