Doğru Sağlık Sigortası Poliçesini Bulmanın İpuçları

Doğru Sağlık Sigortası Poliçesini Bulmanın İpuçları
0

Doğru Sağlık Sigortası Poliçesini Bulma İpuçları

Sağlık sigortası seçenekleriniz hakkında bilgi sahibi olmanız son derece önemlidir.Tıbbi bir acil durum ortaya çıkarsa, uygun şekilde korunduğunuzdan ve tedavinizi karşılayabileceğinizden emin olmak istersiniz.Sağlık sigortası hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız kendinize ve ailenize sağlam tavsiyeler almak için bu makaleyi okuyun.

Sizi zamanında kabul edecek bir sağlık sigortacısı bulmakta zorluk yaşıyorsanızÖnceden var olan bir rahatsızlığınız varsa eyaletinizden yardım alabilirsiniz.Eyalet hükümetleri, başka türlü sigorta kapsamına giremeyen yüksek riskli kişiler için sigorta havuzları oluşturmuştur.Eyalet sağlık hizmetleri departmanınızı internetten arayın.

Sağlık sigortasıyla ilgili önemli bir ipucu, her zaman en yeni sağlık sigortası kartınızın cüzdanınızda olduğundan emin olmaktır.Eski bir kart taşımak, bakım sağlayıcınız fatura tutarlarını belirlerken yanlış teminat bilgilerinin kullanılması riskiyle karşı karşıya kalmanıza neden olur.Geçerli bir kartınızın elinizin altında olduğundan emin olmak, doğru faturalandırma olasılığını artırır ve hoş olmayan mali sürprizlerin önlenmesine yardımcı olur.

Düşük maliyetli sigorta ararken, sizi zorlayan bir planla karşılaşmamaya dikkat edin.fiziksel olarak kullanamazsınız.Yeni bir plana kaydolmadan önce olası hizmet sağlayıcıların tam olarak nerede bulunduğunu öğrenin.Ucuz olabilir ancak sigorta kapsamındaki tek doktor şehirden iki saat uzaktaysa ihtiyaçlarınız için muhtemelen en iyi seçenek değildir.

sağlık sigortası, herhangi bir şey için ödeme yapmadan önce tüm küçük yazıları okuduğunuzdan emin olun.Sigorta sağlayıcınız küçük yazıları göz ardı etmenizi isteyecektir, ancak imzaladığınız yazılı sözleşmeyi okuyup bu sözleşme hakkında sorular sormanız, poliçe hakkında yanıltılmadığınızdan emin olmak için çok önemlidir.

Düzenli sağlık sigortanızı felaket sağlık sigortasıyla desteklemek iyi bir fikirdir.Bu şekilde, ciddi bir acil durum, ciddi yaralanma veya hastalıkla karşılaşırsanız, geniş bir sigorta kapsamına sahip olacaksınız.Felaket sağlık sigortası, uzun süreli hastanede yatış söz konusu olduğunda kapsamlı sigortada genellikle mevcut olan boşluğu dolduracaktır.

COBRA’ya kayıtlı olduğunuz süre boyunca Sağlık Harcama Hesabınıza katkıda bulunabilirsiniz,ve bu, tıbbi harcamalarınızı karşılamak için ondan çekilmenize olanak tanıyacaktır.Primlerinizi ödemek için HSA’nızı kullanabileceğiniz için bu size daha sonra yardımcı olabilir. Bu nedenle, gücünüz yetiyorken geleceği düşünün.

Bir sağlık sigortası şirketinin size rüşvet vermesine izin vermeyin.planlarından birini satın almak için.Pek çok sigorta şirketi, yeni müşterilere onları satın almaya teşvik etmek için ücretsiz hediyeler ve diğer özel ödüller sunar; ancak sunulan sağlık planları pahalı olabilir ve ihtiyaç duymayabileceğiniz pek çok ekstra yakınlaşma içerebilir.Kendiniz ve aileniz için yapabileceğiniz en önemli şey sağlığınıza dikkat etmektir.Beklenmedik bir sağlık masrafı ortaya çıkarsa en iyi savunmanız, durumu uygun şekilde tedavi edebilmeniz için harika bir sağlık sigortası planına sahip olmaktır.Bu makalede verilen tavsiyelere uyun ve sağlık sigortasıyla ilgili kararlar alırken bunu kullanın.