Holochain Nasıl Satın Alınır?

Holochain Nasıl Satın Alınır?
holochain nasil satin alinir
0

Kısaca HOT olarak kodlanan Holochain için son yıllarda değerinin 100’lerce hatta 1000’lerce artmasının beklendiği blok zinciri diyebiliriz. Bu nedenle de Holochain çıktığı zaman birçok kişide heyecan yaratmıştı. Ancak bir blok zinciri gibi gözükse de Holochain için tam olarak blok zinciri tanımlaması yapamayız. Çünkü diğerlerinde bir veri merkezi bulunurken Holochain’de bir temsilci bulunuyor. Bu yüzden de Holochain’de işlem yapan kişiler kendilerine Holozincir adını vermiş durumda. Peki, Holochain nasıl satın alınır? Holochain satın alırken Türk Lirası da kullanabildiğimiz için ülkemizde de bu parayı kolayca alabilirsiniz. Ülkemizde en güvenilir alım satım yapabileceğiniz yer ise Paribu Borsası’dır.

Holochain Satın Alabileceğiniz Merkezler

Holochain şimdilik sınırlı yerlerde satılıyor olsa da ülkemizde de alım satım yapabileceğiniz yerler bulunuyor. Ancak eğer alım satım işlerini çok sık yapmıyorsanız bu paralarınızın güvenliğini doğru bir şekilde sağlamalısınız. Bunun için de bir cüzdan oluşturmalısınız. Ancak ücretlerin artması ya da aniden düşmesi durumunda Binance, Hotbit, Fatbtc, Idex ve Latoken’da paranızın bozum işlemlerini yapabilirsiniz.

Borsada İşlem Yapmak İçin

Holochain ile borsada işlem yapmak yani Holochain alım satımı yapmak için öncelikle örneğin Paribu adlı borsaya kaydınızı tamamlamalısınız. Buraya kaydolduktan sonra Holochain alımınızı yapabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizin bitmesinin ardından güvenlik için kimlik bilgilerinizi doğrulamanız istenecektir. Bunun için kayıt olduğunuz sayfadaki hesap ayarlarına giriş yapmanız gerekir. Doğrulamanızın ardından bir süre sistem tarafından işleminizin onay alması için beklemelisiniz. Bu bekleme süresi maksimum bir saat sürmektedir. Bir saatlik sürecin ardından artık Holochain alma işlemine geçebilirsiniz. Bu kısımda da öncelikle borsada açtığınız hesaba TL bazında para yatırmalısınız. Bu yatırma işlemini havale, EFT ya da Papara kullanarak yapabilirsiniz.

Satın Alma İşleminin Tamamlanması

Holochain satın almak için market veya kolay alışı seçmelisiniz. Markette alım yaparsanız fiyat teklifini siz yaparsınız. Alım tutarının üzerinde olacak bir fiyat belirlemişseniz satın alma isteğiniz o anda gerçekleşecektir. Kolay alışta ise en az teklifi kim yaparsa ondan Holochain alırsınız. Burada yapılan satışlar da anında gerçekleşmektedir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap