Bugün Başlayarak Benzin Maliyetinizi Nasıl %50 Düşürebilirsiniz!

Bugün Başlayarak Benzin Maliyetinizi Nasıl %50 Düşürebilirsiniz!
n z 4
0

Benzin Maliyetinizi Bugünden Başlayarak %50 Nasıl Azaltırsınız?

Adım adım bir yöntemle benzin maliyetinizi %50 nasıl düşürürsünüz?bugün ayda yalnızca 1 saat harcayarak başlıyor

Giriş

Benzin fiyatları gittikçe yükselmeye devam ederken, birçok kişi yakıt faturalarını düşürmenin yollarını aramaya başlıyor.Birçok farklı fikir ortaya atılırken;bazıları işe gidip gelmeleri gerektiğinden tüm tüketiciler için uygun değildir;daha küçük bir otomobil veya çeşitli başka nedenlerle mevcut araçlarını finansal olarak takas edemiyorlar.

Bu nedenle, şunların olduğunu anlamak önemlidir;Aslında, herhangi bir sert önlem almadan benzin maliyetlerinizi fiilen düşürmenin yolları.

Benzine harcamanız gereken parayı bu tür yollarda arabanızı nasıl manevra yapacağınızı öğrenerek oldukça kolay bir şekilde düşürmeye başlayabilirsiniz.aslında daha az benzin kullandığı bir yol.

Bu kitap boyunca, arabanızın manevrasını farklı yaparak benzine harcadığınız para miktarında gerçek farklar görmeye başlayabileceğiniz birçok farklı yoldan bahsedeceğim.

Aracınızın yakıt ekonomisini iyileştirmeye başlayabileceğiniz birçok farklı yolu incelemeye başlamadan önce, yakıt ekonomisinin temellerini anlamanız önemlidir.

Bu uzun sürmeyecek, araç motorlarının ayrıntılı doğasına ilişkin karmaşık söylem, ancak aracınızın yakıt ekonomisine nasıl ulaştığını anlamanız için basit ve net bir yol sunacak ve en önemlisi;aracınızın yakıt ekonomisini nasıl doğru bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

Aracınızın yakıt ekonomisini artırmaya çalışırken, herhangi bir değişiklik olup olmadığını hemen fark edebilmeniz için aracınızın galon başına kat ettiği mesafenin çalışan bir kaydını tutmanız önemlidir..Bu değişiklikler, daha sonra tartışacağımız gibi, aracınızın bakıma ihtiyacı olabileceğinin sinyalini verebilir;yakıt ekonominizde büyük bir fark yaratabilir.

En azından yeni modeller olmak üzere çoğu araç, satın aldığınızda size ne tür bir yakıt ekonomisi elde etmeyi bekleyebileceğinizi gösteren kullanışlı küçük bir çıkartmayla gelir.o araçtaBu kullanışlı bir gösterge olsa da, aracınızın beş yıl sonra ne tür bir yakıt ekonomisi aldığını size tam olarak söylemez;hatta altı ay daha var.

Yakıt tasarruflarını gerçek gerçeklere dayalı olarak kaydetme alışkanlığını edindikten sonra, birçok kişi seçtikleri araçla elde etmeleri gereken yakıt tasarrufu arasındaki farka genellikle şaşırır.ve gerçekte elde ettikleri yakıt ekonomisi.

Neyse ki, biraz bilgiyle;bunu değiştirebilirsiniz.

Aracınızı doldurduğunuzda yakıt tasarrufunuzla ilgili bilgileri hızlı bir şekilde not alabilmeniz için, aracınızda bir kalem veya kurşun kalemle birlikte bir defter veya günlük bulundurmanız iyi bir fikirdir.aracınızı yukarı kaldırın.Ofise veya eve dönene kadar beklemek ve gelişigüzel bir şekilde kağıt parçalarına yazmak pek işe yaramıyor.

Bunu doldururken yapmayı ve bilgileri not defterinde tutmayı alışkanlık haline getirinaynı yerde ve halletmenin çok daha kolay ve hızlı olduğunu göreceksiniz.

Yakıt mesafenizi nasıl hızlı ve kolay bir şekilde hesaplayıp kaydedeceğinizi anlamak için aşağıdaki açıklamayı inceleyin.

Tarih: Benzin aldığınız tarihtir.Bu, depoyu ne sıklıkta doldurduğunuzu göstererek benzin için bütçe ayırmanıza yardımcı olur.

Kilometre sayacı: Bu sütunda, benzin satın aldığınızda aracın kilometre sayacı okumasını kaydedin.

Yolculuk: Yakıt tasarrufunuzu kolay ve hızlı bir şekilde belirlemenin bir yolu, deponuzu her doldurduğunuzda kilometre sayacınızı 0’a sıfırlamaktır.Bu, benzin depoları arasında ne kadar mesafe kat ettiğinizi belirlemenize yardımcı olabilir.

Galon: Bu, depoyu yeniden doldurmak için gereken gaz miktarıdır.Benzin deponuzu doldururken, her zaman benzin pompası kolunu kilitlediğinizden emin olun ve ardından otomatik olarak kapanmasına izin verin.Depoyu doldurarak asla daha fazla itmeyin.Bu, her seferinde deponuzun dolu olduğundan emin olmanıza yardımcı olur

MPG: Bu, bir depo benzin için galon başına kazandığınız mildir.

Notlar: Bu sütun,aracınızın yakıt ekonomisini etkileyebilecek faktörler hakkında not almak.Bu hafta kar lastiği ile yola çıkma ihtiyacı duyduysanız;örneğin veya özellikle engebeli bir arazide yolculuk yaptıysanız.Aracınızın yakıt ekonomisindeki önemli sapmaları açıklayacak herhangi bir şeyi not edin.

İşte benzin tüketiminizi belirlemenin hızlı bir yolu.Son dolumunuzdan bu yana kat ettiğiniz mil sayısını, yakın zamanda satın aldığınız galon sayısına bölmeniz yeterlidir.Son dolumunuzdan bu yana kaç mil yol kat ettiğinizi takip etmek için iki yöntemden birini kullanabilirsiniz.

Ya her dolumdan sonra kilometre sayacını 0’a sıfırlayın ya da not edinölçer ve bu şekilde hesaplayın.

Aracınızın yakıt ekonomisini kaydederken, dolu bir benzin deposuyla başlamak önemlidir.Normal sürüşünüze devam edin (daha sonra okuyacağınız ipuçlarını aklınızda bulundurun!) ve ardından depo ¼ dolduğunda tekrar doldurun.Bu işarete ulaştığında, gerçekte ne tür bir kilometre yaptığınızı öğrenmenin zamanı gelmiştir.

Benzinle yaptığınız kilometreyi hesaplamak için, kullandığınız kilometreyi kullanılan gazın galonuna bölün.Çoğu zaman, güzel, hatta yuvarlak sayılar bulmazsınız.Normalde kesirleriniz olur;265,3 mil ve 14 galon benzin gibi.

Bu nedenle, (uzun bölme işleminde gerçekten iyi değilseniz) günlüğünüzde küçük bir hesap makinesi bulundurmanız iyi bir fikirdir;doğru hesaplamalarHer zaman doğru hesap yaptığınızdan ve tahminde bulunmadığınızdan emin olun.

Her seferinde aynı yakıt kilometresini elde etmeyi bekleyemeyeceğinizi unutmayın.Bazen, kontrol edemediğiniz ve gaz kilometrenizin dalgalanmasına neden olacak faktörler olabilir;ancak önemli olan, tanımlanabilir bir model görmeye başlamanız gerektiğidir.

Bir süre yakıt tasarrufunuzu hesapladıktan sonra, bu modeli görmeye başlayacaksınız.Burada anlaşılması gereken önemli şey, ortalama yakıt tasarrufunuzdur.Bunu da hesaplamak çok kolaydır.Son birkaç haftaya ait hesaplamalarınızın şuna benzediğini varsayalım: 21, 19, 23, 27, 17, 26.

Aracınızın ortalama yakıt tasarrufunu öğrenmek için bu sayıları toplayın ve ardındanortalamasını aldığınız rakamların sayısına bölün.Yani bu örnekte;ortalama yakıt ekonomimiz 133 bölü 6 olur;22,16 mpg olurdu.

Ted Ljungqvist

www.optimaldriving.com

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap