Kişisel İmajınızı Geliştirin – İşinizi Geliştirin

Kişisel İmajınızı Geliştirin – İşinizi Geliştirin
0

Kendi İmajınızı İyileştirin – İşinizi Geliştirin

Kendinizle ilgili ne düşündüğünüz, başarınız ve mutluluğunuz için çok önemlidir.Doğru araçlarla istediğiniz hedeflere ulaşabilirsiniz.Düzenli bir zihinsel egzersiz, kendi imajınızı formda tutacaktır.

Kişilik İmgesi

Çoğumuz kendi imajımız üzerinde çalışmıyoruz.Varlığına inanmayarak ve yok sayarak ona karşı savaşıyoruz.Bununla birlikte, herhangi bir girişimin başarısı veya başarısızlığı ile yakından bağlantılıdır.Kendi imajınız, kendiniz hakkındaki gerçek fikrinizdir.Öz imajımızın ihtiyaçlarına kulak vermediğimizde tarih tekerrür eder.Aşağıdaki adımları uygulayarak kişisel imajınızı geliştirin, harika sonuçlar göreceksiniz.

Kendi kendine teşhis

Kendiniz hakkında sahip olduğunuz tüm olumsuz düşüncelerin bir listesini yapın.“Geç kalkarım, ertelerim, ya işe yaramazsa?”vb. Sonra kendinizle ilgili olumlu olan her şeyi içeren başka bir liste yazın.Bu listeyi ilkinden daha uzun yapın.Sadece olumlu bir dil kullanın.“Ben iyi bir dinleyiciyim, her zaman dakik olurum” vs. Şimdi negatiflerinizi pozitife çevirin.”Geç kalkarım”, “erken kalkabilirim” olur.Bu yeni liste, etkin İyileştirme Listeniz olur.

Yeni Kişisel İmajınıza karar verin

Geliştirme listenizi kullanarak kendiniz için yeni bir imaj oluşturun.Kendinizi düzenli olarak listenizdeki her şeyi yaptığınızı ve yaptığınızı hayal edin.Hayatınızın değiştirdiğiniz veya iyileştirdiğiniz alanlarını canlı bir şekilde tasvir edin.Gece yattığınızda 5-10 dakikanızı yeni sizi izleyerek geçirin.Daha zayıf, daha mutlu, daha bilge vb. olabilirsiniz. Bu zihinsel imgeler, kendi imajınızı yeniden eğitir ve arzularınızı güçlendirir.Beyin, gerçek ile canlı bir şekilde hayal edilen arasında ayrım yapmaz.İstediğiniz görüntüleri gerçeğe dönüştürebilirsiniz.Yeni imajınıza karar verin ve zihninizde onu oluşturmakla meşgul olun.

Başarıya odaklanın.

Tüm başarılarınızı listeleyen günlük bir günlük tutun.İlerledikçe girişlerin sayısı artacaktır.Öz imajınız, iyileştirmeler listenizi güçlendirecek ve yansıtacak, yeni sizi olumlu bir şekilde güçlendirecektir.

Şimdiki Zamanda Çalışın

Pek çok insan geçmişteki hatalar üzerinde durur veya gelecek için endişelenir.ŞİMDİ, kontrol edebileceğiniz tek andır.Chris Widener, zamanın paradan daha önemli olduğunu söylüyor.Her zaman daha fazla para kazanabiliriz ama asla daha fazla zaman kazanamayız.Şu anda başarabileceklerinize odaklanarak çok daha hızlı ilerleyin.

Bir Hayat Planınız Olsun.

Planınızı üç bölümde yapın

Nasıl olmak istiyorum.Listenizi buraya yazın ve her öğeyi başaracağınız tarihi ekleyin.

Sahip olmak istediğim şey.Edinmek istediğiniz şeylerin bir listesini yazın, fotoğrafları ve onlara sahip olmayı düşündüğünüz tarihi ekleyin.

Ne yapmam gerekiyor.Yukarıdakileri nasıl başaracağınızın planını buraya yazın.

Bu, hedef belirlemedir.Hedeflerinizin gerçek, gerçekçi ve iyi tanımlanmış olduğundan emin olun.

Hedef belirlemeye ayrılmış çok sayıda cd ve kitap vardır.Elinizde yoksa ŞİMDİ satın almanızı öneririm.

Onaylar

“Her Gün Her Şekilde Daha İyiye Gidiyorum”.

En hızlı yolkendi imajını gençleştirmek, onu günde sayısız kez güçlendirmektir.Yanınızda, masanızda, arabada, banyoda, yatağın yanında bilgi kartları bulundurun.Zihninizde olumlu imajlar oluşturmak için kısa onaylamalar kullanın.

Kendinizi geliştirmek için her gün zaman ayırın.Olumlu bir öz imajla gücünüz artacak ve zayıflıklarınız azalacaktır.Yukarıdakileri takip etmek, öz disiplin ve başarma arzusunu içerir.Odaklanın, öz imajınız ve işiniz yükselecek.

İlginizi Çekebilir
1300-plr-makalesi

Yazar Hakkında

Yorum Yap