Bilgi Teknolojisi Derecesi: Bir BT Derecesi İle Alabileceğiniz 5 İş

Bilgi Teknolojisi Derecesi: Bir BT Derecesi İle Alabileceğiniz 5 İş
0

Bilgi Teknolojisi Derecesi: BT Derecesi İle Alabileceğiniz 5 İş

Hepsini daha önce duydunuz: İnternet hızla büyüyor ve onunla birlikte BTendüstri.Bununla birlikte, tüm yutturmaca size ne bilmek istediğinizi söylemez: bir bilgi teknolojisi derecesi ile nasıl bir geleceğe sahip olacaksınız.İşte bir BT derecesi ile alabileceğiniz beş iş.

Teknik Destek: Teknik destek personeli, kafa karıştırıcı veya karmaşık teknik sistemler konusunda yardım sağlar.Müşteri, kişisel bilgisayarı veya işletmesinin bilgisayar ağıyla ilgili yardıma ihtiyaç duyabilir.Teknik desteğin görevi, genellikle telefon veya İnternet üzerinden bir anlık mesajlaşma programı aracılığıyla sorunu teşhis etmek ve müşteriye sorunun nasıl giderileceğini adım adım açıklamaktır.

Teknik destek personeli bilgisayar ve yazılım hatalarını tanılamak ve düzeltmek için uzaktan çalıştığından, genellikle hayal kırıklığına uğramış veya asabi müşterilerle, bu iş için yüksek nitelikli olmaları gerekir.Bilgi teknolojisi derecesi, bilgisayar sistemlerini sorunu doğru bir şekilde teşhis edecek kadar iyi bilmenizi sağlayarak müşterinin zamandan tasarruf etmesini ve daha fazla hayal kırıklığı yaşamasını sağlar.

Teknik destek personelinin de aynı şeyi yapması gerektiğini unutmayın.insanlarla iyi olSabırsız ve hüsrana uğramış müşterilerle başa çıkmak için sabırlı olmanız ve teknik bilginizi ortalama bir müşterinin anlayacağı terimlere çevirmeniz gerekecek.

Bilgisayar Programcısı: Bilgisayar programcılarının daha fazla bilgisayara ihtiyacı varişlerinin çoğu yalnızca bilgisayarla yapıldığından, teknik destek personeline göre daha az insan becerisine sahiptir.Bir bilgisayar programcısının bilgi teknolojisi derecesine ihtiyacı vardır, çünkü modern bilgisayar teknolojisinin her alanında, özellikle de şu anda kullanılan çeşitli programlama dillerinde bilgi sahibi olması gerekir.

Teknik Danışman: Şirketler teknik danışmanları sözleşmeli olarak tuttukları için, bu iş size kendi başınıza çalışma özgürlüğü verir.Ek bir avantaj olarak, danışmanlar ayrıca genellikle yüksek bir saat ücreti talep ederler.

Teknik danışman olarak, şirketler sizi şirketin işlerini kurmak veya yürütmek gibi belirli işleri yapmanız için işe alacaktır.bilgisayar ağı.Bu kapasitede, bir bilgi teknolojisi derecesi size güvenilirlik sağladığından ve şirketlerin hizmetlerinizi taahhüt etme konusunda kendilerine güvenmelerini sağladığından paha biçilmez olacaktır.

Veritabanı Yöneticisi: Birçok şirket, özellikle büyük şirketler,tüm verilerini yönetmek ve depolamak için devasa veritabanları.Bu şirketler genellikle kadrolu bir veya daha fazla veritabanı yöneticisine sahiptir veya yöneticilerle sözleşmeli olarak çalışır.Bir veritabanı yöneticisi olarak BT derecesi, Oracle, SQL ve diğer benzer platformlar gibi modern teknolojiler hakkında güncel bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Bilgi Teknolojisi Eğitmeni:Yapılacak çok sayıda BT işi var, eğitmenler için de bir talep olacak.Bilgi teknolojisi derecenizi almak, aynı zamanda sektöre girmekle ilgilenen diğer öğrencilere öğretmek için geri dönüp onu kullanmanıza da olanak tanır.

Bilgi teknolojisi derecesi birçok kapıyı açar.BT endüstrisi patlama yaşıyor ve iş sayısı her zaman artıyor.Yukarıda listelenen beş iş, buzdağının yalnızca görünen kısmı.Toplumumuzun bilgisayarlara ve internete olan bağımlılığı, yüksek maaş potansiyeli bir yana, BT derecesi olan herkes için iş güvenliği anlamına geliyor.Olasılıkları araştırdığınızdan emin olun.Bilgi teknolojisi derecenizi almak, kariyeriniz için yaptığınız en iyi şey olabilir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap