İnternet Hızını Arttırma Nasıl Yapılır?

İnternet Hızını Arttırma Nasıl Yapılır?
0

İnternet hızını arttırma nasıl yapılır?Yavaş internet hızından bıktıysanız, internetinizi nasıl hızlandıracağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Çevrimiçi bankacılık işlemlerinden tutun Netflix’te film izlemeye kadar hayatımızın birçok yönü internete bağımlıdır.  Yavaş bir internet bağlantısı, moralinizi bozar işlerinizi aksatır öğrenciyseniz ders motivasyonunuzu düşürür. Yavaş indirmelerden zayıf bağlantı güvenilirliğine kadar, düşük internet hızları tüm gününüzü mahvedebilir.

 

  • Telefon internet hızını arttırma
  • İnternet hızı nasıl arttırılır Türk Telekom
  • Modem internet hızı ayarlama
  • İnternet hızı arttırma Programsız
  • Vodafone internet hızı arttırma
  • Telefon WiFi bağlantı hızını arttırma
  • İnternet indirme hızı arttırma
  • VDSL hız arttırma

 

İnternet Hızını Nasıl Arttırırsınız?

Bilgisayarınızdaki arka planda çalışan ağırlık yapan programları durdurun. Tarayıcılarınızı temizleyin.  VPN kullanmak zorunda değilseniz kullanmayın. Google DNS adreslerini tercih edin. Kablosuz internetinizin paylaşımını azaltın MAC adresleri belirleyip sadece bunlara izin verin. Bilgisayarınıza Wi-Fi olarak değil de kablolu olarak bağlanın. Ethernet kartınız 100 MB hızını karşılamalıdır. Bazı Ethernet kartları 1 MB hızı taşır daha büyük hızları taşımaz. Ethernet karşı alırken buna dikkat edin. İnternet kablonuzu uzun tutmayın.

 

Tarayıcınızın arka plan uygulamalarını devre dışı bırakın. Bu, internet hızınızı artıracak ve diğer cihazların hızınızı etkileme olasılığını azaltacaktır. Diğer tüm internet özellikli cihazları kapatın. Ardından, yönlendiriciyi etkinleştirin. Çoğu yönlendirici otomatik olarak güncellenir, bu nedenle manuel olarak açtığınızdan veya mümkünse diğer tüm cihazları kapattığınızdan emin olmalısınız. İnternet bağlantınızı etkinleştirdikten sonra testinizi çalıştırmaya başlayın. Bilgisayarınız için ideal yükleme ve indirme hızı olduğundan 40 Mbps’yi hedeflemeye çalışın.

İlk adım, yönlendirici ayarlarınızı değiştirmektir. İnternet bağlantınız 80Mbps aktarım hızına sahipse, soruna LAN ayarları neden oluyor demektir. 140 kbps’de takılırsanız, farklı bir ağa geçmeyi ve oradaki hızınızı artırmayı deneyin. İyi bir hız yaklaşık 200 Mbps veya daha fazla olmalıdır. Birden fazla cihaza bağlanıyorsanız yönlendirici ayarlarınızı yapmanız gerekebilir.

 

Bazen arka planda indirdiğiniz bir torrent dosyası, geri yükleme yapar ve sizin haberiniz olmaz. Bu durumda internet hızınızı yavaşlatır. İnternet hızını artırmanın bir başka yolu da internet planınızı yükseltmektir. Daha hızlı bir plan, verileri daha hızlı indirmenize ve yüklemenize olanak tanır. Hizmetinizden memnun değilseniz, daha iyisine geçmeyi düşünün. Günümüzde bir pc için 16 MegaBit hız yeterlidir ama şirketler size her an 16 Mbit hız vereceğim demezler, 16 megabite kadar hız vereceklerini belirtirler. Bu nedenle modeminize tam olarak 16 Mbit hız gelmez.

 

İkinci seçenek, arka plan güncellemelerini devre dışı bırakmaktır. Genellikle çoğu soruna neden olmazlar, ancak yine de internet hızınızı yavaşlatabilirler. Aralıklı bağlantı kesilmeleri yaşıyorsanız, bunları devre dışı bırakmanız gerekebilir. Ve unutmayın, kablosuz bağlantınızın güvenli olduğundan emin olmak önemlidir. Daha hızlı internet istiyorsanız, güçlü bir bağlantınız olduğundan emin olun.

Cihazınızın yeterli bant genişliğine sahip olduğundan emin olun. Bunu yaparak, bilgisayarınız trafiği işlemek için fazlasıyla yeterli bant genişliğine sahip olacaktır. Bu, özellikle aynı anda birden fazla cihaz kullanıyorsanız hızınız düşer. Ağ bağlantınız yavaşsa açık olan tüm uygulamalarınızı kapatarak internet hızınızı artırabilirsiniz. Ancak arka plan uygulamalarını çok fazla bant genişliği kaplıyorlarsa kapatmayı unutmamalısınız. Modeminizi dinlendirin ve hız düşükse kapatıp 1 dakika sonra yeniden açıp yeni bir dinamik ip alın.