İnternet Güvenliği: Çocuklarınızın İnternet Kullanımını Nasıl İzleyebilirsiniz?

İnternet Güvenliği: Çocuklarınızın İnternet Kullanımını Nasıl İzleyebilirsiniz?
0

İnternet Güvenliği: Çocuklarınızın İnternet Kullanımını Nasıl İzleyebilirsiniz

İzlemek istiyorsanız güvenlik kamerası kurmak çok fazla, hatta etkisizÇocuklarınızın internetteki etkinliği.Çocuklarınızın internet deneyiminin keyifli ve hepsinden önemlisi güvenli olmasını sağlamak için ihtiyacınız olan doğru araçlar ve süreçlerdir.

Çocuklarınızı izlemenin bundan daha iyi bir yolu yoktur.İnterneti kullanırken yanlarında oturmak.Bu şekilde, ziyaret ettikleri siteleri ve çevrimiçi olarak neler yaptıklarını bildiğinizden emin olursunuz.

İnternete bağlı bilgisayarın evinizin açık alanında olması da önemlidir.çevrimiçi olarak ne yaptıklarını kolayca görebileceğiniz.Bununla birlikte, gece yarısı çevrimiçi olurlarsa onları izleyemeyeceğiniz için odalarında internete bağlı bir bilgisayar bulundurmaktan kaçınılmalıdır.

Ama yapabilirsinizÇocuklarınızın, yaşlarına uygun olmayan web sitelerine erişmelerini engellemenin yolları olması için onlarla birlikte oturmayın veya çevrimiçi her hareketlerini gözetmeyin.

Daha küçük çocuklar için, özellikle de okul çağındakiler için2 ila 10 yaş arası çocuklar için çevrimiçi web tarayıcıları indirmeniz veya satın almanız önemle tavsiye edilir.Çocuklar için özel olarak üretilmiş tarayıcılarda, çocukların erişebileceği önceden onaylanmış web siteleri bulunur.Bu tarayıcılar, çocuklarınız için uygunsuz bilgiler içerebilecek web sitelerini de filtreler.Çocukların tarayıcısının diğer harika özellikleri, eğlenceli, renkli ve kullanımı kolay arayüzü, güvenli, eğitici ve çocuklara uygun ortamıdır.

Kazanan genç yaştakiler ve gençler içinWeb sitesi geçmişini inceleyerek etkinliklerini izlemenin bir yolu olan çocuk tarayıcısının keyfini çıkarın.Yeterince zeki değillerse, onu nasıl sileceklerini bilemeyecekler.Kendileri için uygun olmayan web siteleri bulursanız, onları Windows’ “Hosts” dosyasına ekleyerek engelleyin, böylece bu sayfalara bir daha erişmeye çalıştıklarında engellenirler.Veya bilgisayarınızdan istenmeyen sitelerin girişini önceden korumak için Cyber ​​Snoop, ChildLock, AOL Ebeveyn Denetimleri, BSafe Online, FilterPark, McAfee Internet Security Suite, Net Mop ve daha fazlası gibi bir internet filtreleme yazılımı kurun.

Ebeveynler olarak sizin de çocuklarınıza interneti doğru kullanma yollarını öğretmeniz önerilir.Onları pornografiyle değil, cinsellik ve sağlıkla ilgili iyi web sitelerine yönlendirin.

İnternet filtreleme özelliğine sahip yönlendirici gibi donanımlar kurmak, çocuklarınızın uygunsuz web sitelerine erişmesini önlemenin başka bir yoludur.

Donanım ve yazılımın yalnızca yardımcı olması gerektiğini ve fiziksel rehberliğinizin yerine geçmemesi gerektiğini unutmayın.

İlginizi Çekebilir