BT Uzmanını Çağırmanın Zamanı Geldi mi?

BT Uzmanını Çağırmanın Zamanı Geldi mi?
0

Bir BT Uzmanını Aramanın Zamanı Geldi mi?

Konu teknolojiyle ilgili önemli kararlar almaya geldiğinde, küçük işletme sahipleri genellikle kendilerini zor bir durumda buluyorkonum.Birçoğu, operasyonlarına fayda sağlayabilecek çözümleri kapsamlı bir şekilde araştırmak için zamana sahip değil.Ancak aynı zamanda personelini bilgi teknolojisi (BT) konularına ayıracak kaynaklara da sahip değiller.

Dolayısıyla küçük işletme sahibi, arkadaşlarının ve akrabalarının tavsiyelerini dinler veya hiçbir şey yapmaz.

Daha iyi bir alternatif, küçük işletmelerin teknoloji ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olma konusunda deneyime sahip bir BT uzmanı bulmaktır.Ve bu bir meydan okuma olabilir.Pek çok danışmanlık firması, BT’ye bağlılığın genellikle daha güçlü olduğu ve gelir potansiyelinin daha yüksek olduğu daha büyük işletmelere odaklanıyor.

Ancak, daha fazla teknoloji sağlayıcı küçük işletme pazarına odaklandıkça ve küçük işletmelere sağladıkları çözümlere destek sağlamak için iş ortağı ağları geliştirdikçe bu durum değişiyor.

Bir BT Uzmanına İhtiyaç Duyduğunuza İlişkin İşaretler

İşletmenizin BT yardımına ihtiyacı olduğuna dair bazı bariz işaretler vardır:

sorunları nasıl çözeceklerini biliyorlar aslında yeni sorunlar yaratıyorlar

}

nasıl devam edilir.Kısa vadede, bozuk olanı tamir etmesi için bir BT uzmanı bulabilir ve belki de gelecekte benzer sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olacak bir bakım sözleşmesi oluşturabilirsiniz.Teknoloji iş operasyonlarınızın merkezinde değilse bu uygun bir senaryo olabilir.

Ancak, daha uzun vadeli bir yaklaşım benimseyip küçük işletmelerde uzmanlaşmış bir BT uzmanıyla gerçek bir “ortaklık” geliştirmek isteyebilirsiniz.Bu şekilde acil endişeleriniz konusunda yardım alırsınız.Aynı zamanda uzman sizi ve işletmenizin nasıl çalıştığını tanıyacaktır.İşinizi nereye taşımak istediğinize dair vizyonunuzu yerine getiren bir BT stratejisini, kaynakların izin verdiği ölçüde birlikte geliştirebilir ve uygulayabilirsiniz.

Doğru Uzmanı Bulma

İş ortaklığı yapacağınız bir BT uzmanını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken çeşitli nitelikler vardır.Ancak her şey eşit olduğunda, işinize kimin uygun olduğu konusunda en iyi içgüdülerinize bağlı olabilir.İşletmeniz için en iyisini yapacağına güvenebileceğiniz biriyle uzun vadeli bir ilişki geliştirmek istiyorsunuz.Çözümleri kendiniz araştıracak zamanınız ve/veya uzmanlığınız olmadığı için bir teknoloji uzmanını işe alıyorsunuz.Bu, neyi başarmak istediğinizi, bütçenizin neye izin verdiğini aktarmanız gerektiği ve sonuçta BT uzmanınızın sunduğu tavsiyelere güvenebilmeniz gerektiği anlamına gelir.

arkadaşlarınızdan ve akrabalarınızdan, ancak BT uzmanlarından memnun olan güvenilir iş meslektaşlarından tavsiye istemekten zarar gelmez.Aramanıza başlamak için iyi bir yer.

Konum — İnternet sayesinde teknoloji sorunlarını binlerce kilometre uzaktan çözmek mümkündür.Ancak herkes bu düzenlemeden memnun değil.Sahaya gelebilecek yerel bir uzman bulmayı tercih edip etmeyeceğinize karar vermeniz mi gerekiyor?

Uzmanlık — Küçük işletmelerle çalışma konusunda uzmanlaşmış BT uzmanları, küçük işletmeler için tasarlanmış çözümlerle çalışma deneyimine sahiptir.Ayrıca küçük işletmelerin genellikle karşılaştığı kaynak kısıtlamalarını da anlıyorlar.Potansiyel uzmanlarla konuşurken onların sizinkine benzer operasyonlara ilişkin bilgilerini sorun;bazıları sektöre göre uzmanlaşabilir.Ayrıca halihazırda kullandığınız veya kullanmayı düşünmeniz muhtemel ürünlerdeki sertifikalar hakkında da bilgi alın.İş kolu uygulamalarını kullanıyorsanız uzmanın bunlarla çalışma geçmişi hakkında da bilgi alın.

Destek — Uzun vadeli bir anlaşma arıyorsanız, konuştuğunuz potansiyel uzmanların bunu anladığından emin olun.Ekibinizi yeni bir sistem öğrenirken eğitip destekleyemeyeceklerini öğrenin.İhtiyacınız olursa günün her saatinde mevcutlar mı?Küçük bir firmayla çalışıyorsanız, tatil veya hastalık sırasında ihtiyaçlarınızın karşılanması için yeterli yedekleme var mı?

Sonuçta aradığınız şey gönül rahatlığıdır.BT uzmanınızın bunu sunabileceğinden emin olun.

İlginizi Çekebilir

Giderek sıklaşan bilgisayar çökmelerinden kaynaklanan kesintiler üretkenliği ciddi şekilde etkiliyor

Birkaç farklı sistemi bir araya getirdiniz ve bunlar birlikte iyi çalışmıyor0007}