Kansere İyi Gelen Besinler

Kansere İyi Gelen Besinler
0

Kansere iyi gelen besinler hangileridir, kansere bu besinler nasıl iyi geliyor? Kanser, tıp gelişmeden yüz yıllar önce nasıl tedavi ediliyordu? Bitkisel tedavinin etkisini küçümsememek gerekiyor.  Kansere iyi gelen birçok farklı gıda türü vardır. Bu makalede bu tür gıdalara değineceğiz.

 

  • Kansere iyi gelen 10 yiyecek
  • Akciğer kansere iyi gelen yiyecekler
  • Kansere iyi gelen kuruyemişler
  • Kanser hastalarına yasak olan yiyecekler
  • Kansere iyi gelen dua
  • İlerlemiş kansere ne iyi gelir
  • Kansere ne iyi gelir
  • Akciğer kanserine iyi gelen yiyecekler bitkiler

Fakat yine de bu yiyeceklerin hepsi tam olarak yüzde yüz etkili değildir sadece rahatlatma etkileri vardır.  Her bünyeye göre de besinlerin etkisi değişir. Hastalıkla savaşmak istiyorsanız, bağışıklık sisteminizi güçlü hale getirecek besinlere odaklanmanız gerekir. Diyetinize  bu açıdan çeşitli yiyecekleri dahil etmeye çalışmalısınız. Örneğin salatalarınıza veya çorbalarınıza daha doyurucu olması için fasulye ekleyin bünyeniz daha güçlü olacaktır. Bu besinler; meme kanserini önlemeye de yardımcı olabilir.

Fındık Fasulye ve Tam Tahıl Besinler Kanseri Önleme etkisine Sahipler

 

Fasulye, fındık ve tam tahıllar söz konusu bu yiyeceklere dahildir. Antikanser etkileri olan bazı özel meyve ve sebzeler de vardır. Örneğin, böğürtlen, brokoli ve ıspanak, premalign hücrelerin büyümesini engelleyebilen zengin flavonoid kaynaklar oldukları için kansere iyi gelen besinler arasındalar. Buna ek olarak, vücudunuzun kendisini zararlı maddelerden arındırmasına yardımcı olan yüksek miktarda lif içerirler. Onları çiğ olarak da yiyebilirsiniz. Sarımsak ve susam yağı da kansere iyi gelir.  Bu yiyeceklere karşı hassasiyetiniz varsa, onları atlayabilir veya ikişerli kombinasyon deneyebilirsiniz. Bunlar, diyetinize dahil etmeniz gereken kanseri tedavi eden yiyeceklerden bazılarıdır. Kanser hastalarını rahatlatan çeşitli yiyecekler arasında çilek, ahududu ve muz sayılabilir. Çin lahanası ve Brüksel lahanası en popüler kansere iyi gelen besinlerdir. Bunlar Güçlü antioksidanlar olan indol-3-karbinoller içerirler. Soya ayrıca kanserle savaşmaya yardımcı olabilecek harika bir besindir. Etkili bir doğal kanser önleyici besindir.