Kripto Para Marj Ticareti Nedir?

Kripto Para Marj Ticareti Nedir?
0

Marj ticareti olan kripto para marj ticareti nedir? Yatırımcıların kaldıraçlı pozisyon açmasına izin verir. Örneğin kaldıraç-2X ile marj pozisyonları açtık. Temel aktiflerimiz% 10 arttı. 2X kaldıraç sayesinde konumumuz% 20 veriyor. Standart işlemler kaldıraç 1: 1 ile ele alınır. Marj ticareti, bir kredi piyasasının varlığı nedeniyle mümkündür. Borç verenler, yatırımcılara daha fazla paraya yatırım yapabilmeleri için borç sağlarlar ve borç verenler kredi faizinden yararlanabilirler. Poloniex gibi bazı borsalarda, kullanıcılar marj piyasası için kredi sağlarken, diğerlerinde borsa kendisidir.

Marj Ticaretin Maliyeti Ve Riskleri Nelerdir?

Marj ticareti, yatırımcıların kaldıraçlı pozisyon açmasına izin verir. Örneğin kaldıraç-2X ile marj pozisyonları açtık. Temel aktiflerimiz% 10 arttı. 2X kaldıraç sayesinde konumumuz% 20 veriyor. Standart işlemler kaldıraç 1: 1 ile ele alınır. Marj ticareti, bir kredi piyasasının varlığı nedeniyle mümkündür. Borç verenler, yatırımcılara daha fazla paraya yatırım yapabilmeleri için borç sağlarlar ve borç verenler kredi faizinden yararlanabilirler. Poloniex gibi bazı borsalarda, kullanıcılar marj piyasası için kredi sağlarken, diğerlerinde borsa kendisidir.

Kripto Para Piyasalarında Marj Ticareti İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Marj ticareti standart işlemden daha risklidir, ancak kripto para birimlerinde kullanıldığında risk daha da yüksektir. Bu pazarlarda tipik olan yüksek oynaklık nedeniyle, kripto para birimleriyle alım satım marjlarının daha dikkatli olması gerekir. Risk dengeleme ve yönetim stratejileri yararlı olsa da, ne yazık ki marj ticareti yeni girenler için uygun değildir.

Kripto Para Marj Ticaretini Mümkün Kılan Değişimler Nelerdir?

Artık çoğu borsada marj takas etmek mümkün. Ticaret kaldıraç avantajları açık ve bir diğer önemli avantaj güvenlik yönüdür. Kripto tüccarları borsada tuttukları para miktarını en aza indirmeye çalışmalıdır. Borsa bilgisayar korsanları için sıcak bir hedef olarak kabul edilir ve son yıllarda birkaç siteye sistematik saldırı olmuştur, 2016 yılı içerisindeki son büyük atılım, Bitcoin takaslarının üçte birinin çalındığı 2016’da Bitfinex korsanlığı olmuştur. Marjda işlem yapmak, gerekli Bitcoin’i sağlamak zorunda kalmadan artan pozisyonlar açmamızı sağlar, böylece bir para birimi hesabında daha az para tasarrufu sağlayabiliriz.