Kripto Para Tercihinizi Hangi Kripto Paradan Yana Kullanmalısınız?

Kripto Para Tercihinizi Hangi Kripto Paradan Yana Kullanmalısınız?
0

Günümüz, teknoloji çağıdır. Son 10 yıl içerisinde birçok yenilik yaşanmış ve bu yenilikler hayatımızı doğrudan etkilemişlerdir. Bu yeniliklerin başında ise para birimleri gelir. Para birimleri de 2014 yılından bu yana değişmekte ve giderek teknoloji, yani sanal bir hal almaktadır. Sanal hale gelen paralar, kripto apra olarak adlandırılmakta ve kripto paralar, normal para birimlerinden farklı olarak kendi borsalarına sahiptir. Kripto paralar, ilk olarak Bitcoin ile adını duyurmuş ve o günden bugüne kadar giderek gelişmişlerdir. Şuanda ise bir çok kripto para birimi vardır ve bu birim sayısı giderek artmaktadır. Bunun sebebi ise insanların kripto paraları, giderek normal paralara tercih eder olmasıdır. Çünkü kripto paralar, herhangi bir yere bağımlı olmaksızın, kolay, hızlı ve masrafsız bir şekilde işleyen ve bunun yanı sıra oldukça güvenli bir durumda olan paralardır. Peki en değerli kripto para hangisi, kripto para tercihinizi hangi kripto paradan yana kullanmalısınız? buyrun beraber bakalım.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, tüm kripto paraların atası sayılabilecek olan kripto para birimidir. İlk ortaya çıkan kripto birimi olmasına karşın, bugün en değerli olan kripto para da kendisidir. Yatırımlarınızı yaparken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli kripto para olduğu aşikardır. Çünkü hızlı ve büyük miktarlarda değerlenmiş ve değerlenmekte olan bir birimdir. Ayrıca Bitcoin 21 milyona ulaştığı zaman daha üretilemeyecek olan bir kripto para birimidir. Yani bu demek oluyor ki, ileride daha da değerli bir kripto para haline gelecek.

En Karlı Kripto Para Birimi Hangisi?

En karlı kripto para birimi Bitcoin olarak görülsede, Ethereum, Litecoin ve diğer kripto paralar da iyi bir yatırım aracı olabilirler. Fakat Bitcoin, diğerlerinden ayrı olarak size en büyük getiriyi sağlayacak kripto para birimi olabilir.

Facebook’un Kripto Para Birimi; Libra

Yakın zamanda çıkacak olan ve tüm dünya tarafından kullanılması beklenen Libra, Facebook bünyesinde işleyen, fakat 21 farklı firmadan yatırım alan bir kripto para birimidir. Bu yatırımcıların arasında Visa, Mastercard gibi ünlü finansmanlar da bulunmaktadır. Yani Libra da ilerleyen günlerde yüksek değerli bir kripto para birimi olabilir. Bitcoin, Ethererum ve Litecoin’in yanı sıra Libra da sizin için bir yatırım tercihi olabilir.