Lejyoner hastalığı Nedir Nasıl Tedavi Edilir

Lejyoner hastalığı Nedir Nasıl Tedavi Edilir
0

Lejyoner hastalığı nedir nasıl tedavi edilirgibi sorular web ortamında sık soruluyor. Bu hastalık suda bulunabilen bakterilerin neden olduğu bulaşıcı bir solunum yolu hastalığıdır. Bakteriler veya mikro organizmalar;  içme suyu için kullandığımız musluklar ve yemek borusu kalıntıları dahil olmak üzere suyun birçok yerinde bulunur. Ayrıca su, zatürree veya diğer ciddi hastalıklara neden olabilen küçük bakteri parçacıkları da içerebilir. Lejyoner hastalığına yakalanmanın en yaygın yolu, bakteri içerebilecek aerosolhaline getirilmiş su damlacıklarını solumaktır.

  • Lejyoner hastalığı klima
  • Lejyoner hastalığı belirtileri
  • Lejyoner hastalığı pdf
  • Lejyoner hastalığı ekşi
  • Lejyoner hastalığı nasıl bulaşır
  • Lejyoner hastalığı ilaçları
  • Lejyoner hastalığı tedavisi
  • Lejyoner hastalığı nasıl önlenir

Zayıflamış bağışıklık sistemi olan kişiler enfeksiyon için daha yüksek risk altındadır. Bu enfeksiyon en çok elli yaşın üzerindeki kişilerde görülür, bu nedenle bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler daha yüksek risk altındadır. Bazı durumlarda hastaneye yatış gerekebilir. Lejyoner hastalığıiçin en yaygın tedavi antibiyotik kullanımıdır. Bazı hastaların hastanede tedaviye de ihtiyacı olabilir. Bununla birlikte, çoğu durumda, enfeksiyon tıbbi müdahale gerektirmeden temizlenecektir.

Lejyoner hastalığı nedir?

Suda bulunan bakterilerden kaynaklanan bir hastalıktır. Lejyoner hastalığının belirtileri ateş, göğüs ağrısı ve mide bulantısını içerir. Bazı kişilerin bu durum için hastaneye yatırılması gerekir. Enfeksiyon kalp ve böbrek sorunlarına neden olabilir. Genellikle ölümcüldür, bu nedenle tedaviye mümkün olan en kısa sürede başlanmalıdır. Lejyoner hastalığı nedir? Nasıl yayılır? Bu ölümcül durumun tedavisi nedir? Enfeksiyon kaptıktan sonra tıbbi yardım almak hayati öneme sahiptir. Durumun belirtileri gribe benzer olabilir. Zayıflamış bağışıklık sistemine sahip bir kişi ayrıca yüksek ateş, titreme ve hatta zatürreden etkilenebilir. Bazı durumlarda, hastalık bağışıklığı zayıflatır tüm hastalıklar gibi…

Hastalık genellikle gemi ile seyahat edenlerde veya otel çalışanlarında ortaya çıkar. Birçok insan hafif bir versiyonundan etkilense de , Lejyoner hastalığı ölümcül olabilir. Bulaşıcı olmasa da ciddi bir zatürreye ve hatta ölüme neden olabilir. Şiddeti nedeniyle, durumun semptomları soğuk algınlığına benzer. Lejyoner hastalığına neden olan bakteriler her türlü suda ve soluduğumuz havada bulunur.

Bir hasta hastalığı geliştirdiğinde, hemen tedavi edilmesi önemlidir. Neyse ki, Lejyoner hastalığını teşhis etmenin ve tedavi etmenin birkaç yolu var. Lejyoner hastalığını saptamanın bir yolu, kültür ve antijen testi için hastanın idrarından ve alt solunum yolundan bir örnek toplamaktır. Ardından göğüs röntgeni ile hastalığın belirtileri doğrulanır.

Lejyoner Hastalığı Belirtileri

Lejyoner hastalığının semptomları ateş, boğaz ağrısı ve yüksek ateşi içerir. Lejyoner hastalığının belirtileri hastanın bünyesine göre hastadan hastaya göre şiddetli olabilir. Hastalığın en yaygın belirtileri öksürük, yorgunluk ve nefes almada zorluktur. Bazı insanlar yurtdışına seyahat ederken göğüs ağrısı ve kusma sorunu yaşayabilir. Hastalığa hücre içinde çoğalan bakteriler neden olur. Bu, durum sık sık seyahat edenler için ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

İlginizi Çekebilir