Ups’tan Dersler: Kötü Bir Ekonomiyi Yenmek!

Ups’tan Dersler: Kötü Bir Ekonomiyi Yenmek!
0

Ups’tan Dersler: Kötü Bir Ekonomiyi Yenmek!

Ekonomi kötüye gidiyor, ancak United Parcel Service gibi şirketler iki yakayı geçindiriyor ve beklentileri aşıyor.Küresel ekonomideki büyümeyi, daha iyi tedarik zinciri yönetimi tekniklerini ve düşük fiyatlı paketler göndererek maliyetleri düşürmeye çalışan müşterileri kullandılar.UPS, tam da kazanan bir strateji uyguladığı için kaybedenler arenasında galip geldi.

UPS, son birkaç yılda iki büyük yükseliş yaşadı.2007’nin üçüncü çeyreğinde 1.08 milyar dolarlık net gelir artışı elde ettiler ve bir yıldan fazla bir süre önce 1.04 milyar dolarlık bir artış yaşadılar.Bu, tedarik zincirlerini iyileştirmek için Fransa’daki 46 milyon dolarlık yeniden yapılandırma programından sonraydı.Diğer şirketler, UPS’i benzersiz kılan hemen hemen aynı yükselişi veya büyümeyi göstermiyor.

UPS İcra Kurulu Başkanı Mike Eskew biraz mutlulukla, “UPS, zorlu bir durum karşısında sağlam bir performans sergiledi.daha yavaş ABD ekonomisi”.Bu, çalışkan Amerikan şirketlerinin, Amerikan şirketlerinin karşılaştığı birçok zorluğa rağmen kârlarını artırma ve büyümeye devam etme fırsatına sahip olduğunu kanıtlıyor.

UPS’nin bunu başarmak için kullandığı çeşitli stratejileri varbirçok işletmenin dikkat etmesi akıllıca olacaktır.Bu stratejiler, küresel genişleme, maliyetin düşürülmesi, esnek işgücü maliyetleri ve verimli tedarik zinciri yönetimi alanındadır.Kavramlar anlamlıdır ve ana hedeflerinin (hissedar servetini artırmak) ne olduğunu anlamaya yönelik çok temel ilkelere dayanır.

Strateji Kavramları:

Küresel Genişleme: UPS, dünya göstergelerinden diğer birçok kuruluştan çok daha başarılı bir şekilde yararlanmaktadır.Paketleri teslim eden kendi uçak bölümleri var;Avrupa’ya yayılıyorlar ve Asya’ya taşınmaya başlıyorlar.Büyüyorlar ve küçük rakipleri geride bırakıyorlar.Küresel ekonomi genişlerken, Amerikan işletmelerinin oraya çıkıp pazarı diğerlerinden önce fethetmesi önemlidir.

Maliyetlerin Azaltılması: UPS, sürekli olarak maliyetleri düşürmenin yollarını arıyor.Bu giderleri mümkün olduğunca azalttıklarından emin olmak için yakıt verimliliğini, işçilik maliyetlerini ve diğer genel giderleri takip ederler.Her kuruluş hem uzun vadeli hem de kısa vadeli maliyetlere odaklanmalıdır.

Esnek İşçilik Maliyetleri: Amerika Birleşik Devletleri’nde işçilik maliyetleri, bir şirketin başarılı olup olmamasında çok büyük bir faktör olabilir.karlı.Otomotiv endüstrisi, makul olmayan işçilik ve fayda maliyetlerinden çok etkilendi.UPS, yoğun dönemler için işe alınan esnek veya mevsimlik işçilik kullanıyor.Tatil paketlerine yardımcı olmak için Amerika Birleşik Devletleri’nde 60.000 çalışan eklenecek.

Tedarik Zinciri Yönetimi: Taşımacılık sektöründe tedarik zinciri yönetimi çok önemlidir.Paketler uzun rotalar, eski makineler, takip edilememe vb. yollarla naklediliyorsa, maliyetlerin artması ve kârların düşmesi ihtimali yüksektir.UPS’in Fransa’da yaptığı gibi tedarik zincirlerine yatırım yapan şirketler, verimliliği artırırken genellikle milyonlarca dolar tasarruf edebiliyorlar.

UPS, şirketlerin rekabeti nasıl yenebileceği konusunda bir standart olarak belirlenmelidir.ABD’nin azalan ekonomi sorunları Diğer şirketler işçileri işten çıkarırken UPS daha fazla insanı çalıştırıyor.ABD’de iş yapmak daha zor hale gelirken, UPS gibi şirketler daha fazla verimlilik yaratıyor ve meyvelerini topluyor.Şirketler, UPS’ten öğrenme ve kendi büyüme stratejilerini geliştirme fırsatına sahiptir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap