İpotek mi Arıyorsunuz?

İpotek mi Arıyorsunuz?
Emlak Kredisi (Mortgage) - Evliligim.com
0

İpotek mi Arıyorsunuz?

Bir ipotek arıyorsanız, ne aradığınızı ve doğru ipoteği nerede bulacağınızı bilmek önemlidirsenin için.Maddi durumunuza en uygun geri ödeme koşulları ile konut kredisi bulmak için zaman ayırmalısınız.Bir ipotek için sunulan oranlar, ikamet ettiğiniz eyalete göre farklılık gösterecektir. Bir ipotek oranı, aynı eyalet içinde karşılaştırıldığında da farklılık gösterecektir.

Bir ipotek ararken,sabit oranlı ipotek veya ayarlanabilir oranlı ipotek arasında karar vermek en iyisidir.Bu iki ipotek türünden herhangi biri, ipotek kredisi verene ne kadar geri ödeyeceğinizi etkileyebilir.Ayarlanabilir oranlı ipotek ile ödeyeceğiniz miktar, faiz oranına ve ekonominin ne kadar istikrarlı olabileceğine bağlı olacaktır.Bu miktar, finans sektöründe olup bitenlere bağlı olarak daha yüksek veya daha düşük bir oran olabilir.Ekonomi kötü gidiyorsa veya iyi durumdaysa bunun geri ödediğiniz tutara da yansıtılacağını unutmayın.

Sabit bir ipotek aynı faiz oranında kalacaktıripotekli kredinin ömrü boyunca.Ekonomide faiz oranlarını etkileyen ani değişiklikler bekliyorsanız, bu iyi bir fikir gibi görünebilir.Ancak, faiz oranlarının düştüğü ve ödediğiniz oranın yüksek ve aynı kaldığı durumlarda, sabit oranlı bir ipotek sizin için en iyi fikir olmayabilir.

Genel olarak, İnternet, bir ev satın almak isteyen herkes için mevcut olan farklı ipotek oranlarını araştırmak için açık ara en iyi yerdir.İnterneti kullanmanın en güzel yanı, herhangi bir borç vereni seçebilmeniz ve yalnızca yerel bankanızın insafına kalmamanızdır.Bu şekilde, sizin için en iyi ipoteği araştırmak için zaman harcayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap