Meditasyon Nedir Neden Yapılır Yararları Nelerdir?

Meditasyon Nedir Neden Yapılır Yararları Nelerdir?
0

Meditasyon nedir neden yapılır yararları nelerdirkonulu makalemizde bu alanda yeterli ve öz bilgi verilecektir.  Bu soru hangi alana odaklanmak istediğinize bağlı olarak birden çok yanıta açılabilir. Örneğin, sağlığınızı iyileştirmek veya stresinizi azaltmak için meditasyon yapmayı deneyebilirsiniz. İnsanları meditasyon dünyasına getiren birçok sebep vardır. Kimi ruhsal dinginlik için yapar, kimi samadhiye ulaşmak için yapar. Samadhi kesintisiz 47 dakika tüm dünyadan soyutlanarak meditatif durumda kalma mertebesidir. Çok az kişi bunu başarabilir.  Meditasyon ve farkındalık genellikle zihinsel ve fiziksel sağlıktan zihinsel ve duygusal iyiliğe kadar çok çeşitli koşullar için çok çeşitli tıbbi faydalar sağlamak için yapılabilir.  Ayrıca kanser, HIV -AIDS, anksiyete bozuklukları ve diğer rahatsızlıkları olanlar için sıklıkla faydalı olduğu iddia edilmektedir.

 

  • Meditasyon yapanların yorumları
  • Meditasyon – ekşi
  • Meditasyon zararları
  • Meditasyon Nasıl Yapılır
  • Meditasyon nasıl yapılır Çeşitleri
  • Meditasyon nasıl Yapılır evde
  • Meditasyon Nedir
  • Yatarak meditasyon Nasıl Yapılır

Meditasyon Yapanların Yorumları

Meditasyon yapanlar ve bu alanda derinleşenlerin yorumları genellikle alnın orta noktasından bir kapı açıldığını ( 3.göz) sarı yeşil altın rengi ışıklar gördüklerini huzur hissettiklerini ifade ederler.

Meditasyonun bilinç durumunuzu gerçekten etkilediği yaygın olarak kabul edilmektedir. Meditasyon yaparken, muhtemelen zihninizi bir nesneye veya fikre odaklayacaksınız. Doğru yapıyorsanız, düşüncelerinizin farkında olmanız ve meditasyon yaptığınız şeye odaklanmanız gerekir. Meditasyon sırasında sizi sağa sola çekmek isteyen düşünceler ve sıkılan zihin, sizi bu durumdan alıkoymak ister. Çünkü zihnin, şimdiki anda yaşama kabiliyeti yoktur. Oysa meditasyon sizi sadece şimdiki anda tutar. Zihin ile meditasyon tamamen zıt güçlerdir. Zihin varsa meditasyon yoktur meditasyon varsa zihin yoktur.

Meditasyon Zararları

Acemi ve bu işi eğlence için yapmak isteyenler, meditasyon yaptıklarında kısa sürede sıkılacaklardır. Bu kimseler ruhsal olarak hazır olmadıkları için bazı korkutucu vizyonlar da görebilirler. Bu durum onları korkutabilir. Bir diğer zararı kişinin meditasyonda derinleştikçe dünyadan uzaklaşması olabilir tabi bu bir zarar ise…

Meditasyon Nasıl Yapılır?

Önce beden temizlenir ruhun karmaşa içinde olmadığı bir zaman seçilir. Temiz ve rahat elbiseler giyilir ve dış dünyadan soyutlanmanızı sağlayacak ortam hazırlanır.  Mümkünse gece yarısından sonra tek başına kalınarak yapılır. Az ışıklı bir ortamda bağdaş kurarak ya da nasıl rahat edilecekse rahat bir pozisyonda oturulur. Mantra okuma ya da sessiz bir ortamda kişi kendi iç alemini keşfetmeye çıkar. Burası daha önce hiç keşfedilmemiş bir yerdir. Zaman ve mekanın dışında bir yerdir. Tamamen karanlıktır. Bu karanlık alanla ilk kez karşılaşanlar, korkabilir. Daha sonra alışma süreci başlar. Bazı meditasyon uygulayıcıları, girdikleri bu alanın örümcek ağlarına benzer ürkütücü bir alan ( manevi) olduğunu söylerler. Bilgeler de onlara, “zaten orası örümcek ağları ile kaplıydı siz de bunu yeni görüyorsunuz, siz sadece oraya ışık tutuyorsunuz. Bunu da meditasyonla başarıyorsunuz. “ Derler.

Yatarak Meditasyon Nasıl Yapılır?

Meditasyon; yatarak oturarak uzanarak da yapılabilir. Kişi kendini nasıl rahat hissederse yapılabilir. Ama eğitmenler, Suşumna kanalı denilen enerji kanalının açık olması için, kişinin dik durmasını tembihlerler. Bu kanal açık olduğu için prana yaşam enerjisi yukarıya çakralara doğru yükselebilir. Böylece açılan her bir çakra en nihai 7.çakraya kadar açılmaya başlar. 7. Çakra açıldığında alnın orta noktasındaki göz açılır ve kişi astral boyuta doğru daha çok yaklaşır. Astral boyutta çok farklı titreşimler yayan varlıklar, periler cinler, ruhlar vs varlıklar vardır denilir.